Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Sods par agresīvu automašīnas vadīšanu ir no 70 līdz 280 eiro, kā arī seši soda punkti.

Cīnoties ar agresīviem šoferiem, sodīs arī par driftu un strauju bremzēšanu 43

112
2016. gada 27. augustā 20:46 2016. gada 27. augustā 20:46
Policija nolēmusi paplašināt to administratīvo pārkāpumu loku, kurus var atzīt par agresīvu braukšanu, sodus paredzot arī par driftu pilsētas ielās un strauju bremzēšanu, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Administratīvo pārkāpumu kodeksā agresīva braukšana tiek definēta kā vairāku cits citam sekojošu pārkāpumu kopums, kas rada bīstamību ceļu satiksmē. Aptauja liecina, ka 57% autovadītāju kā galveno braukšanas prieku mazinošo iemeslu min tieši agresīvu braukšanu.

Pērn par agresīvu braukšanu sodīti 867 autovadītāji. Gadu iepriekš, 2014.gadā - 906, bet šī gada septiņos mēnešos jau 553 autovadītāji braukuši agresīvi.

Policija rosina paplašināt to pārkāpumu klāstu, par kuriem varētu sodīt kā par agresīvu braukšanu.

“Vērojot to, kas notiek ceļu satiksmē, mēs esam konstatējuši, ka ir vairākas darbības, kuras nav pieļaujamas ceļu satiksmē, tomēr tās tiek veiktas un par to patlaban nav atbildības,” skaidroja Valsts policijas Satiksmes uzraudzības biroja priekšniece Vineta Mistre.

Par agresīvu braukšanu plānots atzīt arī automašīnas apzinātu sānslīdes radīšanu uz ielām, stāvlaukumos un pagalmos, apzinātu strauju bremzēšanu, kas rada ceļu satiksmei bīstamu situāciju, kā arī braukšanu pa aizsalušām ūdenstilpnēm. Tāpat motobraucējiem draudēs sods par braukšanu uz viena riteņa.

Visbiežāk adrenalīnu, braucot pa pilsētas ielām sānslīdē jeb driftojot, cenšas noķert jaunieši ar nelielu braukšanas pieredzi. Īsti šī braukšanas veida meistari plānotās likuma izmaiņas atbalsta, tomēr nav pārliecināti, ka tas mazinās driftētāju skaitu pilsētas ielās.

“Jāsoda, jā, bet es stipri šaubos, ka, ja paaugstinās sodus,tas samazināsies, neticu. Trīsdesmit vai sešdesmit eiro neatturēs no apļa izbraukšanas sānslīdē. Vienīgais, ko var ieteikt - pašvaldības varētu atvēlēt tam kādu placīti,” komentēja auto, moto sportists Kaspars Svīkulis.

Policijā skaidro, ka sods par agresīvu braukšanu tiks piemērots tikai tad, ja šie pārkāpumi tiks veikti apzināti.

“Runa par to, ka tā ir apzināta sānslīde, apzināta braukšana uz viena riteņa, apzināta strauja bremzēšana, nevis, ka tas notiek kādu ceļa apstākļu ietekmē, kad jāizvairās no bīstamas situācijas,” skaidroja Mistre.

Sods par agresīvu automašīnas vadīšanu ir no 70 līdz 280 eiro, kā arī seši soda punkti.

Izmaiņām vēl jāiziet saskaņošanas process.

LNT ziņas, Kasjauns.lv / Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Visvairāk "Zelta Mikrofona" nominācijas saņem Dons, Intars Busulis un "Instrumenti" 10
Policija pēdējo dienu notikumu dēļ aicina cilvēkus pievērst uzmanību aizdomīgiem ļaudīm īpašumos 7
Feisbukā publicēts selfijs palīdz atklāt 18 gadus vecas meitenes slepkavību 2
Skatīt visus komentārus