Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Labs cilvēks un gudrs aktieris - tā Jāni Reini raksturo aktrise Olga Dreģe.

Olga Dreģe: "Jānis Reinis savā īsajā mūžā izdarīja daudz vairāk nekā cits garākā mūžā" 37

Kultūra
2016. gada 28. augustā 13:30 2016. gada 28. augustā 13:30
Par pāragri mirušo aktieri Jāni Reini sēro arī kolēģi, kuriem bijusi tā laime ar viņu kopā strādāt teātrī, kino un seriālos. Dailes teātra granddāma Olga Dreģe ilgus gadus kopā ar Reini filmējās latviešu kulta seriālā "Sirdsmīļā Monika", un viņa kolēģi piemin ar labiem vārdiem.

Dreģe ar Jāni Reini ne tikai spēlēja kopā seriālā, bet bija skatuves partnere arī Dailes teātrī. Sarunā ar Latvijas Radio 1 Dreģe pauda, ka Reinis viņas atmiņā paliks kā lielisks aktieris.

"Kā viņa partnere, kā aktrise, kā sieviete varu teikt tikai to atzinīgāko par Jāni. Es uzskatu, ka viņš bija dzimis aktieris. Viņš bija organisks, tiešs, karsts... Gudrs gan teātrī, kur viņš man man spēlēja pretī kā partneris, gan arī seriālā "Sirdsmīļā Monika", kur mēs vairākus gadus bijām kopā. Arī aizpagājušajā vasarā, kad Jānim vairs nebija tik labi ar veselību," telefonintervijā LR1 teic aktrise. Seriālā Reinim bija uzticēta impulsīvā latgalieša Roberta Rambāna loma, savukārt Dreģe lieliski iedzīvināja mūžam raižpilno kaimiņieni Hildu.

"Pamatā Jānis bija ļoti labs cilvēks - tas bija visam pamatā! Es domāju, ka viņš savā īsajā mūžā izdarīja daudz vairāk kā cits garākā mūžā," pauž Olga Dreģe.

 

 

Kasjauns.lv jau vēstīja, ka 27.augustā tikai 55 gadu vecumā mūžībā aizgājis aktieris Jānis Reinis. Pēdējos gados viņš bija prom no teātra vides un strādāja par taksometra šoferi. Latvijas skatītāji ar siltu sirdi atceras viņa lomas teātros, kā arī Andreja Ēķa un Aigara Graubas patriotiskajās filmās "Rīgas sargi" un "Baiga vasara".

Informācija par aktiera izvadīšanu sekos tuvākajā laikā.


Kasjauns.lv/Foto: Evija Trifanova/LETA; no Izdevniecības "Rīgas Viļņi" arhīva

Citi šobrīd lasa

Toma Džonsa dēls ir bezpajumtnieks. Naudu viņam nevajag, tikai tēva mīlestību, kamēr nav par vēlu 43
Visvairāk "Zelta mikrofona" nomināciju saņem Dons, Intars Busulis un "Instrumenti" 34
FOTOREPORTĀŽA. Filmas “Nameja gredzens” galvenie varoņi ballītē nobauda latviešu alu 10
Skatīt visus komentārus