Armands Stendzenieks tiesas zālē 1998.gadā.

Miris uzņēmējs Armands Stendzenieks

Ziņas
2016. gada 29. augustā 06:51
(Precizēta 03.sept.) 57 gadu vecumā no dzīves šķīries savulaik skandalozais uzņēmējs Armands Stendzenieks, liecina Kasjauns.lv rīcībā esoša uzticama avota informācija.

1959.gadā dzimušais divu dēlu tēvs Armands Stendzenieks pēc izglītības bija jurists, 11 gadus dzīvojis Krievijā. 1980.gadu otrajā pusē emigrējis uz Vāciju, kur sācis strādāt par bārmeni kādā krogā; tad sācis nodarboties ar krāsaino metālu tirdzniecību. Deviņdesmitajos gados Latvijā apsūdzēts krāpšanā, ilgstošai tiesas sāgai beidzoties ar piespriestu cietumsodu uz 10 gadiem.

Apsūdzība viņam bija celta saistībā ar garantiju izkrāpšanu no uzņēmuma "Ventspils nafta" 18 miljonu ASV dolāru kredītam "Bankā Baltija", tikpat lielu kredītu "Intertek" bankā  Maskavā un arī 10 miljoniem "Parekss bankā".

Piemērojot amnestijas likumu, sodu samazināja uz pusi, un 2003.gadā Stendzenieks no cietuma iznāca, plānoja dibināt jaunu politisko spēku, pēc dažiem gadiem nodibināja deviņus jaunus uzņēmumus, tomēr atgriezties ietekmīgā statusā viņam neizdevās. 2005.gadā Stendzenieks no uzņēmēja Vasīlija Meļņika nopirka SIA "Gulbenes degvielu". Gadu vēlāk mediju videi piepulcējās Stendzenieka vadītā "LAMA Grupa", kas izdeva Latvijā pirmo bezmaksas laikrakstu "Rītdiena".

2010.gadā uzņēmējs atgriezās ar plāniem par dzelzs un mangāna rūdas meklēšanu Rīgas jūras līcī. Kasjauns.lv toreiz rakstīja, ka viņa uzņēmums SIA "Pomerium" lūdzis atļauju veikt ģeoloģiskos izmeklējumus, taču informācijas par plānu tālāku attīstību nav. Beidzamajos gados Stendzenieks plašākai sabiedrībai neparādījās.

Uzņēmējs tika atrasts miris savā dzīvoklī, policijai konstatējot nāves faktu. Nāve nav bijusi vardarbīga. Vēlāk ekspertīzē noskaidrots, ka nāves cēlonis bijusis sirds mazspēja un plaušu tūska.

Kasjauns.lv/Foto: no Izdevniecības "Rīgas Viļņi" arhīva

Izlasi

Jaunieši, kuri tautai atrādīja kādas Latvijas skolas pusdienas, paskaidro - ēdiens nav slikts. FOTO
Dramatiski skati pie Tallinas: uz viena ceļa avarē 30 automašīnas 3
Traģiska avārija Madonas pusē - avarē auto ar iereibušiem jauniešiem 18