Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Paldies, ka nepalikāt vienaldzīgi!

Baibai sarūpēta lieliska dzimšanas dienas dāvana! Transplantācijai nepieciešamā nauda ir saziedota 58

Sabiedrība
2016. gada 31. augustā 11:30 2016. gada 31. augustā 11:30
Trešdien ar portāla "Ziedot.lv" starpniecību saziedoti trūkstošie 38 tūkstoši eiro, lai 25 gadus vecajai Baibai Baronai varētu veikt dzīvības glābšanai nepieciešamo aknu transplantāciju. Paldies visiem, kas nepalika vienaldzīgi! 

Zīmīgi, ka šodien, 31.augustā, Baiba svin savu 25.dzimšanas dienu, tāpēc droši var teikt, ka Latvijas iedzīvotāji meitenei sarūpējuši lielisku dzimšanas dienas dāvanu, ko diemžēl nespēja sarūpēt valsts - Baibai steidzami ir nepieciešama aknu transplantācija, ārsti ir gatavi to veikt, taču valsts nespēj par šo operāciju samaksāt un neiekļauj apmaksājamo pakalpojumu grozā. 

Transplantācija ir meitenes vienīgā cerība izdzīvot un atveseļoties, tāpēc nepieciešamo naudu izdevās savākt ar ziedojumu palīdzību. 

Jaunā sieviete cieš no Budd-Chiary sindroma, kas ir reta aknu asinsvadu slimība. Vēderā krājas šķidrums, ir stipras sāpes, slikta dūša, nespēks. Šie simptomi Baibai parādījās pirms vairāk kā septiņiem gadiem un tie mediķiem radīja aizdomas par ļaundabīgu audzēju. 

Jaunajai meitenei nācās pārciest ķīmijterapijas kursu, pēc kura tika konstatēts, ka audzēja tomēr nav. Tad Baibu nosūtīja uz Vīnes klīniku, kur apstiprināja Budd-Chiary sindromu. Vīnes klīnikā Baibai tika veikta operācija, kuras laikā tika ievietots šunts -  mākslīgais asinsvads. Pēc operācijas Baibas pašsajūta uzlabojās, viņa atsāka strādāt ar bērniem gan bērnudārzā, gan kā auklīte ģimenēs. Likās, ka ļaunākais ir garām.

Pērn decembrī, pēc 7 gadu pārtraukuma, slimība atkal sevi pieteica. Baiba ar stiprām vēdera sāpēm nonāca slimnīcā. Tālāk sekoja vēl vairākas vizītes slimnīcā, ik reizi arvien smagāk, ar augstu temperatūru. Tika konstatēts, ka Baibai ir izveidojusies aknu ciroze un viņas dzīvību var glābt tikai aknu transplantācija. 

Pavasarī bija cerība, ka aknu transplantāciju no 1.jūlija jau būs iespējams veikt Latvijā, bet tad lēmums tika mainīts un Latvijā aknu transplantācijas varētu tik veiktas sākot no 2017.gada. Tādēļ Latvijas mediķi nosūtījuši Baibu konsultēties par aknu transplantāciju Tartu universitātes klīnikā Igaunijā.

Kasjauns.lv/Foto: ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Bijušais laimīgi dzīvo tālāk, taču viņai joprojām sāp. Sieviete: "Kas man vainas? Kāpēc jūtos tik nožēlojami?" 19
FOTO: tā izskatās 3 miljonus vērtais Bauskas jaunais peldbaseins 41
Melānijas Trampas publicēts foto raisa jautājumus un saceļ jezgu tīmeklī 2
Skatīt visus komentārus