Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Policisti bieži saskaras ar gadījumiem, kad situācijas risināšanai pieslēdzas garāmgājēji.

Policijā saņemts izsaukums Rīgā beidzas ar pamatīgu jandāliņu 7

112
2016. gada 31. augustā 17:09 2016. gada 31. augustā 17:09
29.augusta naktī Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par kādu nepiederošu personu dzīvoklī. Galu galā šis izsaukums beidzās ar pamatīgu jandāliņu. 

Rīgas Pašvaldības policijā informē, ka, ierodoties notikuma vietā, norādītā dzīvokļa durvis atvēra vīrietis, kurš izaicinoši jautāja, kāpēc policisti esot ieradušies. Kārtības sargi vīrietim paskaidroja, ka viņiem nepieciešams satikt personu, kura izsaukusi policiju. Vīrietis paskaidroja, ka izsaucēju tūlīt sameklēs.

Pēc brīža pie policijas darbiniekiem pienāca izsaucējs, kurš pastāstīja, ka viņam izcēlies konflikts ar civilsievas dēlu, kurš iepriekš bija atvēris dzīvokļa durvis. Civilsievas dēls, būdams stiprā alkohola reibumā, uzbrucis viņam. Aplūkojot izsaucēju, pamanīti arī miesas bojājumi - asiņojošs deguns, zilumi zem abām acīm, tāpat persona sūdzējās par sāpēm pakrūtē. Kārtības sargi jautāja, vai nepieciešams izsaukt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus, taču persona kategoriski atteicās no mediķu palīdzības.

Vīrietis paskaidroja, ka civilsievas dēls dzīvo blakus dzīvoklī, bet šobrīd savu mājvietu izīrējot, tāpēc ir apmeties pie viņa.

Cietušajam izskaidrots, ka uz rakstiska pieteikuma pamata agresoru var aizturēt un izvest no dzīvokļa, tāpat var uzrakstīt policijā iesniegumu par maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu. Sarunā ar cietušo mēģināja arī iejaukties dēls, piedraudot izsaucējam ar fizisku izrēķināšanos.

Kārtības sargi pieņēma no cietušā pieteikumu un agresīvo vīrieti informēja par aizturēšanu, pēc kā lūdza viņu doties uz policijas operatīvo transportlīdzekli. Vīrietis palika agresīvs un nevēlējās pamest cietušā dzīvokli. Viens no kārtības sargiem vīrieti satvēra aiz rokas un norādīja, ka tomēr būs jādodas uz policijas transportlīdzekli. Vīrietis izrādīja pretestību, tādēļ aizturēšanas laikā policistiem pret viņu nācās pielietot elektrošoka pistoli. Persona noguldīta uz zemes un uzlikti rokudzelži, lai nenodarītu kaitējumu sev un citiem.

Vīrietis ievietots policijas automašīnas aizturēšanas nodalījumā, kur viņš nespēja nomierināties un spārdīja iekštelpas durvis līdz tās salauza, tādēļ nu viņam draud arī kriminālatbildība par mantas tīšu bojāšanu. Aizturētais pārvietots uz otras auto patruļas aizturēšanas nodalījumu un nogādāts dežūrdaļā. Veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā, kuras laikā noskaidrots, ka vīrietis ir 1,82 promiļu reibumā.

Jāpiebilst, ka aizturēšanas laikā, pirms agresīvi noskaņotais vīrietis tika ievietots pirmajā policijas transportlīdzekļa aizturēšanas nodalījumā, pie policistiem pienāca vēl viens iereibis vīrietis, kurš skaļi bļaustījās ar cieņu aizskarošiem vārdiem.

Vīrietim vairākkārtīgi izteikti aizrādījumi un informēts par savu darbību iespējamajām sekām. Tāpat par to, ka ar savām lamām traucē nakts mieru citiem nama iedzīvotājiem. Vīrietis nereaģēja uz policistu aizrādījumiem, pēc kā aizturēts un nogādāts dežūrdaļā, kur personai palika slikti no saindēšanās ar alkoholu. Izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri nolēma personu hospitalizēt. Uzsākta administratīvā lietvedība par sīko huligānismu.

"Policijas darbinieki itin bieži saskaras ar situācijām, kurās pildot savus dienesta pienākumus, piemēram, aizturot personas, iejaucas garāmgājēji, kuri, nezinot notikušā apstākļus, izdara aplamus secinājumus. Tādēļ policija aicina ar savu klātbūtni vai darbībām, tai skaitā nepamatotu iejaukšanos policistu darbā, netraucēt viņiem sniegt palīdzību citiem iedzīvotājiem," uzsver likumsargu pārstāve Lāsma Zemene. 

Kasjauns.lv/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Eleganti tērpi un stila pērles: Kinoaktieru ģilde Losandželosā noskaidro savus labākos 3
Austrumu slimnīcā veikta unikāla plaušu operācija zemniekam no Latgales 30
Traģiskā avārijā uz Daugavpils šosejas dzīvību zaudējis jauns vīrietis 13
Skatīt visus komentārus