Salīdzinot ar pērno gadu, mežacūku skaits galvaspilsētā ir samazinājies, un savvaļas rukši vairs pa Rīgas centra bulvāriem neskraida. Tomēr par īstenām rīdziniecēm sevi var uzskatīt ap 70 mežacūku, kuras drīzumā paredzēts izķert un deportēt uz mežu.

Mežacūkas Rīgā joprojām dzīvo un vairojas. Drīzumā būs deportēšana. VIDEO 20

Ziņas
2016. gada 2. septembrī 06:01
Latvijas galvaspilsētu par savu mājasvietu ir izvēlējušās 60 – 70 mežacūku. Tas ir mazāk nekā pērn, bet tās joprojām rīdziniekiem sagādā problēmas un drīzumā tās plānots izķert un deportēt uz mežu. Visvairāk mežacūkas iemīļojušas Juglas apkārtni.

Pērn mežacūkas vārda tiešā nozīmē bija okupējušas galvaspilsētu. Viens otrs meža ruksis pat bija atklīdis līdz Brīvības piemineklim un Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes kapam Meža kapos. Pirms gada Rīgas mērs Nils Ušakovs ne pa jokam bija satraucies par nelūgto meža viešņu klaiņošanu pa Rīgas bulvāriem un mikrorajoniem. Tad arī sākās mežacūku izķeršana un izvešana uz Pierīgas mežiem.

Pašlaik Rīgas ielās mežacūkas vairs tik bieži kā pērn vairs nevar sastapt, bet tās joprojām galvaspilsētā ir sastopamas. Rīgā dzīvo ap 60 – 70 mežacūku, vēsta LNT raidījums „900 sekundes”. Paredzēts, ka šoruden, kad mežacūkas ir vieglāk noķert, atsāksies zvēru izvešana aiz Rīgas robežām. Rīgas pašvaldības policijas runasvīrs Toms Sadovskis saka, ka šogad saņemti 20 rīdzinieku zvani par mežacūku sirojumiem Rīgā.

Mežacūkas joprojām aktīvi siro pa galvaspilsētas mazdārziņiem un citām teritorijām, kur var atrast barību. Visvairāk tās sastopamas Juglas pusē. Tāpat tās arī atradušas jaunu dzīves telpu, kuras tās pērn nebija iemīļojošas, piemēram, Krustpils ielas rajonu.

Mežacūkām Rīgā ir labi apstākļi – daudz vietu, kur atrast pārtiku, nav plēsēju un arī no mednieka bises nav jābaidās, teic mednieks Kaspars Šuikovskis, kas veic mežacūku apzināšanu un izvešanu no galvaspilsētas.

Sīkāk par Rīgas mežacūkām skatieties videosižetā.

Mežacūkas Rīgā joprojām dzīvo un vairojas


Kasjauns.lv/Foto: Evija Trifanova/LETA/Video: LNT „900 sekundes”

Izlasi

Mārim Grigalim 40! Četrdesmit jestras jubilāra fotogrāfijas 42
Talcinieku vakardienas atradums Rīgā ir liels retums, atzīst ekologs Pupiņš 7
Ģimene Rīgā nošauj greizi, saviem spēkiem ārstējot bērnu. Iesaistās mediķi 6
Skatīt visus komentārus