Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Krievijas pilsonis nepakļāvās robežsargu likumīgajām prasībām.

Robežsargi Alūksnes novadā sašāvuši bēgošu imigrantu 15

112
2016. gada 2. septembrī 10:38 2016. gada 2. septembrī 10:38
Par nelikumīgu zaļās robežas šķērsošanu robežsargi vakar aizturējuši desmit Vjetnamas un vienu Krievijas pilsoni. Krievijas pilsoņa aizturēšanai robežsargi bija spiesti pielietot dienesta ieroci.

Kā aģentūru BNS informēja Valsts robežsardzē, Viļakas pārvaldes robežsargi Alūksnes novadā pēc robežpārkāpuma pazīmju konstatēšanas uz Latvijas-Krievijas robežas sāka pārkāpēju meklēšanu, kā rezultātā tika aizturēti desmit Vjetnamas pilsoņi.

Savukārt Krievijas pilsonis nepakļāvās robežsargu likumīgajām prasībām, aizturēšanas laikā izrādīja aktīvu fizisku pretestību un mēģināja bēgt. Robežsargi pārkāpēja aizturēšanai bija spiesti pielietot dienesta ieroci, vīrieti ievainojot kājā.

Pēc aizturēšanas robežpārkāpējam tika sniegta pirmā palīdzība un viņš tika nogādāts slimnīcā, kur tika atzīts, ka hospitalizācija nav nepieciešama.

Pret aizturētajiem sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 284.panta par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu personu grupā, pēc 285.panta - liela skaita personu nelikumīga pārvietošana pāri valsts robežai - un pēc 270.panta, proti, par pretošanos varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai, ja tā piedalās noziedzīga vai cita prettiesiska nodarījuma novēršanā vai pārtraukšanā.

Kā norādīja robežsardzē, aizturot robežpārkāpējus, aizvien biežāk tiek izrādīta pretestība - šogad robežsargi pārkāpēju aizturēšanas laikā jau vairākas reizes bija spiesti pielietot dienesta suņus, taču dienesta ierocis šogad tika pielietots pirmo reizi.

Šogad jau aizturēti 283 zaļās robežas pārkāpēji un 36 personu pārvietotāji.

BNS/Foto: Agnese Gulbe/LETA 

Citi šobrīd lasa

Viņi ir jauni, gudri un veiksmīgi. 10 Latvijas talanti, kam vēl nav 33
Lūgums palīdzēt! Kādreizējam Latvijas hokeja izlases galvenajam trenerim Vasiļjevam nopietnas veselības problēmas 73
"Mēs ķērām bērnus kā futbola bumbas" - video, kā ugunsdzēsēji no degošas ēkas izglāba bērnus 6
Skatīt visus komentārus