Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Sieviete tīši nodedzinājusi savu māju, lai varētu uzpirkt lieciniekus.

Smalki izplānota shēma: lai uzpirktu lieciniekus, sieviete Latgalē nodedzina savu māju 23

112
2016. gada 2. septembrī 16:21 2016. gada 2. septembrī 16:21
Lai uzpirktu lieciniekus, Rēzeknes novadā kāda 1973.gadā dzimusi sieviete nodedzinājusi savu māju, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova.

Rēzeknes policijas iecirkņa darbinieki saņēma informāciju, ka Rēzeknes novada Nautrēnu pagastā nodedzināta kāda dzīvojamā māja. Saistībā ar notikušo tika sākts kriminālprocess par noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu.

Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas darbinieki cita kriminālprocesa ietvaros uzzinājuši, ka nodedzinātās mājas īpašniece, iespējams, uzkūdījusi kādu personu, lai tā tiesā sniegtu nepatiesas liecības kriminālprocesā, kas bija sākts pagājuša gada maijā, par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu. Tādā veidā sieviete vēlējusies nodrošināt alibi saviem radiniekiem.

Par nepatiesu liecību došanu sieviete šai personai solījusi samaksāt 5000 eiro, bet šo naudas summu plānojusi iegūt apdrošināšanas izmaksu rezultātā par viņai piederošās mājas nodedzināšanu.

Mēģinot sasniegt savus mērķus un krāpnieciskā ceļā saņemt apdrošināšanas atlīdzību, sieviete tīši nodedzinājusi savu māju. Taču pabeigt šo noziedzīgo nodarījumu sievietei nav izdevies, jo viņas krāpnieciskais nolūks ticis atklāts. Šī gada 17.augustā sieviete tika aizturēta, un tiesa viņai piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu.

Par savas mantas tīšu iznīcināšanu, bojāšanu vai slēpšanu nolūkā saņemt apdrošināšanas atlīdzību Krimināllikuma 178.panta 1.daļā vainīgajām personām paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Savukārt par liecinieka uzpirkšanu vai citādu nelikumīgu iespaidošanu nolūkā panākt, lai viņš dod nepatiesas liecības vai ar zvērestu apliecina nepatiesu paskaidrojumu tiesai, Krimināllikuma saskaņā ar 301.panta 1.daļu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

LETA/Foto: Shutterstock 

Citi šobrīd lasa

Krievijā noplūdusi radioaktīva viela, bet Čeļabinskas onkologs to uztver ar humoru 13
Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 28
Iespējams, atklātākā saruna ar politikas granddāmu Solvitu Āboltiņu. Bez komentāriem
Skatīt visus komentārus