Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Deju kolektīvi sāk izdejot Dziesmu un deju svētku programmu 3

Novadu ziņas
2012. gada 2. martā 20:32 2012. gada 2. martā 20:32
Gatavojoties XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem, šajā pavasarī 29 skatēs visā Latvijā deju kolektīvi rādīs savu gatavību piedalīties Deju svētku lieluzvedumā „Tēvu laipas”.

Latvijas deju kolektīvi martā sāk piedalīties skatēs, lai apliecinātu savu gatavību dejot nākamajos Dziesmu un deju svētkos.

Jau šajā nedēļas nogalē divās dienās žūrijas komisija noskatīsies un izvērtēs 177 dejas 59 deju kolektīvu izpildījumā.

Sestdien, 3.martā, skatēs Tukuma un Pastendes kultūras namā piedalīsies deju kolektīvi no Kandavas, Jaunpils, Engures, Tukuma, Talsu novadiem un Jūrmalas pilsētas.

Svētdien, 4 martā, Ventspils Teātra manā „Jūras vārti” un Kuldīgas Kultūras centrā tiksies deju kolektīvi no Ventspils pilsētas un Ventspils, Skrundas, Alsungas un Kuldīgas novadiem.

Katras dejas kvalitāti veido daudzi nozīmīgi aspekti. Būtiska ir horeogrāfiskā teksta precizitāte, mākslinieciskais izpildījums un rakstura atklāsme, kā arī muzikalitāte un ritms. Tāpat tiek vērtēta tautas tērpa valkāšanas kultūra, dejotāju stāja, emocionalitāte, attiecības ar deju partneri un citas skatuviskajai dejai būtiskas nianses.

Skates vērtēs Deju svētku lieluzveduma „Tēvu laipas” mākslinieciskie vadītāji, horeogrāfi Jānis Ērglis, Jānis Purviņš, deju svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe Ingrīda Edīte Saulīte, Rīgas pilsētas deju kolektīvu virsvadītājs Rolands Juraševskis, horeogrāfes Gunta Skuja un Zanda Mūrniece.

Ingrīda Edīte Saulīte uzsver: „Skatēs gribētos redzēt, ka kolektīvi domā ne tikai par perfektu dejas zīmējumu, bet arī par māksliniecisko izpildījumu.” Tiem kolektīviem, ko šogad redzēsim skatēs, Deju svētku Goda virsvadītāja novēl sagaidīt arī nākamos Deju svētkus 2013. gadā.

„2012. gada skates ir būtisks šī brīža situācijas rādītājs Latvijas deju nozarei. Šajā pavasarī redzēsim mūsu dejotāju skaitu un kolektīvu kvalitāti, lai nākamajā gadā pašus labākos izvirzītu dalībai Deju svētkos,” saka žūrijas priekšsēdētājs Jānis Ērglis.

Kasjauns.lv/ Foto: Imants Prēdelis/publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Politologs Rajevskis skaidro, ko saklausījis Vējoņa svētku uzrunā 41
Sirmgalvis Eduards pusstundu noguļ asinspeļķē, jo pansionāta darbiniecei bija jāsaraksta papīri 3
Pievienot komentāru