Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Saeimas deputāti krāso olas mazturīgajiem. FOTO 60

Sabiedrība
2012. gada 3. aprīlī 19:02 2012. gada 3. aprīlī 19:02
Šodien Saeimas nama vestibilā Lieldienu ieskaņas pasākumā deputāti kopā ar brīvprātīgajiem un uzaicinātiem skolēniem krāsoja Lieldienu olas. Vairāk nekā 200 olas Latvijas Samariešu apvienību jau nedēļas vidū nogādās mazturīgajiem.

Saeimas deputāti kopā ar Latvijas Samariešu apvienības brīvprātīgajiem un skolēniem nokrāsoja vairāk nekā 200 olas, kuras tiks nogādātas Latvijas mazturīgajiem.

Saeimas nama vestibils bija pārvērties teju vai par daiļamata darbnīcu. Pie speciāli uz vestibilu atnesta galda, kurš bija noklāts ar olu krāsošanai nepieciešamiem instrumentiem – svecēm, līmi, krāsām, dažādām sīkām smukumlietiņām un pītiem groziņiem olām – rosījās bariņš tautas priekšstāvju, Latvijas Samariešu apvienības brīvprātīgie un skolēni. Viņi jau iepriekš izvārītās olas pēc sirds patikas krāsoja un aplīmēja, bet brīžos, kad bija jādod citiem vieta pie galda, devās ripināt koka Lieldienu olas. Aktīvākie krāsotāji bija Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, parlamenta sekretārs Dzintars Rasnačs, kā arī deputāti Kārlis Eņģelis, Ingmārs Čaklais un Aleksejs Loskutovs. Sarunā ar kasjauns.lv parlamentārieši atzina, ka tik laicīgi olas sāk krāsot, jo konkrētais sūtījums paredzēts mazturīgajiem un nepieciešams laiks, lai olas nogādātu adresātiem. Šī olu krāsošanas akcija notiek sadarbībā ar Latvijas Samariešu apvienību. Tās pārstāvji portālam Kasjauns.lv bilda, ka šajā pasākumā nokrāsots nedaudz vairāk par

200 olām. Sākot ar parītdienu, brīvprātīgie Lieldienu cienastu nogādās personām, kurām šobrīd dzīvē klājas visgrūtāk.

Deputāti sev ģimenes lokā olas krāsot iecerējuši īsi pirms Lieldienām. Tautas kalpi ir parūpējušies, lai tradīcijai Lieldienās krāsot olas varētu atļauties pievērst pietiekami lielu uzmanību, jo piešķīruši sev atvaļinājumu no 3. līdz 13. aprīlim. Šīs brīvdienas viņi paši gan dēvē par sesiju starplaiku.


Edgars Orlovs/ Foto: Dmitrijs Kijonoks

Citi šobrīd lasa

FOTO: pasakaini skaistu viduslaiku pili Itālijā izīrē par neticami zemu cenu 1
Bezpajumtniekam, kurš Melburnas teroraktā metās cīņā ar uzbrucēju, dzīve mainīsies pilnībā 16
Bolderājā uz ielas atrod narkotikas pārdozējušu sievieti, kurai līdzās stāv pārsalis 4 gadus vecs dēls 30
Skatīt visus komentārus

"Мамочка, прости меня за это": последние слова 5-летнего мальчика, умирающего от рака

Как молоды они были: в сети появилось фото Пугачевой и Моисеева 32-летней давности 1