Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Krāpšana veikta laikā no februāra līdz maijam. Izkrāptas tikušas 211,7 tonnas graudu, nodarot cietušajiem zaudējumus kopumā vairāk nekā 32 000 eiro apmērā.

Policija aiztur grupu aizdomās par 211 tonnu graudu izkrāpšanu no zemnieku saimniecībām

112
2016. gada 9. septembrī 11:52 2016. gada 9. septembrī 11:52
Valsts policija aizturējusi kādu grupu aizdomās par 211 tonnu graudu izkrāpšanu no zemnieku saimniecībām un privātpersonām, informēja Valsts policijā.

Pavasarī Valsts policija saņēma informāciju no vairākām zemnieku saimniecībām, kuras, iespējams, cietušas no krāpšanas. Noskaidrots, ka vairākas personas, uzdodoties par kāda uzņēmuma pārstāvjiem, piedāvājušas no zemniekiem iepirkt graudus vai pašas izvietojušas sludinājumus laikrakstos par graudu iepirkšanu.

Minētās personas par graudiem piedāvājušas salīdzinoši augstāku cenu, nekā tā ir vidēji tirgū, tādējādi radot iespaidu, ka darījums pārdevējam būs ļoti izdevīgs. Pēc tam, kad pircēji saņēmuši graudus, par ko parakstījuši attiecīgu pavadzīmi, solot apmaksāt pirkumu, piemēram, piecu dienu laikā, pārdevējam ar šīm personām sakontaktēties vairs nav izdevies un naudu viņš tā arī nav saņēmis.

Kriminālpolicija noskaidroja, ka četri vīrieši, kuri uzdevās par pārdevējiem, savas darbības aizsegam izmantojuši šim nolūkam speciāli iegādātu "pastkastītes" firmu un nomātu auto, iegūtos graudus tajā pašā vai nākamajā dienā jau pārdodot citām personām un tādā veidā gūstot peļņu. Ar personām, no kurām šie vīrieši graudus ieguvuši, viņi norēķināties nav plānojuši.

No šādas krāpniecības kopumā cietušas sešas juridiskās personas, galvenokārt zemnieku saimniecības, kā arī trīs fiziskās personas. Policija noskaidrojusi, ka minētās darbības veiktas laikā no februāra līdz maijam. Izkrāptas tikušas 211,7 tonnas graudu, nodarot cietušajiem zaudējumus kopumā vairāk nekā 32 000 eiro apmērā.

Kriminālprocesā par aizdomās turētajiem atzīti 1973., 1976., 1985. un 1990.gadā dzimuši vīrieši. Visi iepriekš jau tiesāti - daļa par laupīšanām, daļa par citiem mantiska rakstura noziegumiem. Ja vīriešu vaina krāpšanā tiks pierādīta, par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Firma, kuru vīrieši speciāli izveidojuši un kuras vārdā darbojušies, šobrīd ir likvidēta.

Valsts policija atgādina, ka, veicot darījumus ar lielām naudas summām, vienmēr ļoti rūpīgi jāizvērtē darījumu partneris un jāpārbauda publiskos reģistros pieejamā informācija par viņa pārstāvēto uzņēmumu. Paļaušanās uz neparasti izdevīgiem, tirgus cenai neatbilstošiem pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumiem nereti nozīmē risku kļūt par krāpšanas upuri.


LETA / Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Toma Džonsa dēls ir bezpajumtnieks. Naudu viņam nevajag, tikai tēva mīlestību, kamēr nav par vēlu 43
Par haskiju turēšanu mēslos, mitrumā un trūkumā atbildīgajiem 800 eiro sods 22
"Labāk pusstundu vēlāk mājās, nekā stundu ātrāk morgā..." Policisti asi izsakās par vakardienas notikumiem uz ceļiem 32
Pievienot komentāru