Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Būt miesassargam, šķiet, nenozīmē būt nemanāmam. Šis ilvesu pāra drošībnieks, pateicoties interesantajai bārdai, fotogrāfa uzmanību izpelnījās, neskatoties uz to, ka saviesīgo pasākumu todien apmeklēja visdažādāko aprindu slavenības.

Vai tā piedienas? Igaunijas prezidenta miesassargam ļoti dīvaina bārda. FOTO 114

Sabiedrība
2016. gada 13. septembrī 05:41 2016. gada 13. septembrī 05:41
Augusta sākumā Igaunijas pirmais pāris Rīgā apmeklēja pasaulslavenā baletdejotāja Mihaila Barišņikova monoizrādi „Vēstule cilvēkam”. Tomasu Ilvesu un viņa kundzi latvieti Ievu Ilvesu ekstravagantu ļaužu pārpildītā pasākuma laikā pavadīja paprāvs miesassargs, kurš arīdzan izcēlās ar savdabīgu ārieni – visai kuplu vaigu bārdu. Ko par šādu izskatu saka miesassargu aroda eksperti Latvijā?

Igaunijas pirmais pāris izrādes vakarā, 5. augustā tika pievests pie Operas nama pašām durvīm. Kaimiņvalsts prezidents bija tērpies smokingā, bet Ieva mugurā bija vilkusi vasarīgu kleitu ar baltām un dzeltenām svītrām. Mugurā viņai bija arī gaiša jaciņa, un uz elkoņa – balta somiņa. Pāra miesassargam, savukārt gaiši zaļa šlipse un visai draudīgs sejas apmatojums, kuru nevarēja nepamanīt pārējo drošības darbinieku vidū.

Apmatojumu drīkst arī krāsot

Latvijā par prezidenta drošību gādā Militārā policija (MP). Aizsardzības ministrijā informē, ka komentēt kaimiņvalsts personāla izskatu nebūtu korekti, taču AM preses nodaļas vadītāja Anete Gnēze skaidro, ka Latvijā nav tādi noteikumi, kas regulētu tieši Valsts prezidenta drošības dienesta darbinieku ārējo izskatu. Tam jābūt atbilstošam videi un apstākļiem, kādos veicami dienesta pienākumi.

Vadlīnijas, pēc kurām pošas MP un Valsts prezidenta drošības dienesta darbinieki, atrodamas AM noteikumos, kas nosaka prasības MP pārstāvju ārējam izskatam, valkājot formas tērpu. Tiesa gan, striktu ierobežojumu nav un drīkst pat krāsot matus. Galvenais, lai netiek radīts nekārtības iespaids.

Aizsardzības ministrijas noteikumos Militārajā policijā un Valsts prezidenta drošības dienestā dienošajiem ieteicamie matu sakārtojumi un sejas apmatojuma veidi.
Ūsu konfigurācija nedrīkst traucēt dienesta pienākumiem

Saskaņā ar AM noteikumiem, vismaz Latvijas prezidenta drošības dienesta darbinieki ir tiesīgi izvēlēties dažādus matu griezumus un galvenā prasība tik tiešām ir viena – neradīt nekārtības iespaidu. Ja ir vēlme, drīkst lietot matu krāsas, taču tikai tādas, lai pēc krāsošanas mati būtu neuzkrītošā, dabiskā krāsā. Vīriešu matiem ir jābūt īsiem. Priekšpusē tie nedrīkst krist pāri uzacīm, sānos – pāri ausīm, aizmugurē – nedrīkst krist uz apkakles.

Kas attiecas uz vaigu bārdas garumu, Latvijas gadījumā tas tiek pieļauts līdz auss dobumam. Drošības dienesta darbinieka ūsām ir jābūt koptām un tās nedrīkst aizsegt augšlūpu. Ūsu konfigurācija – no deguna kaktiņiem līdz lūpu kaktiņiem. Ja ir bārda, tai arī ir jābūt labi koptai un pēc iespējas īsākai, lai tā netraucētu lietot individuālos aizsardzības līdzekļus.

Šādi var cirkā

Viedoklis par to, kā būtu jāizskatās valsts prezidenta veselības un dzīvības sargiem, ir arī etiķetes un protokola speciālistei Aijai Strautmanei. Kritiku kaimiņvalsts miesassargam eksperte netaupa, taču uzsver, ka Latvijas prezidentu pavadošie drošībnieki ne ar ko nav labāki. "Ārpus darba laika, privātajā dzīvē cilvēks var izskatīties kā viņš grib. Taču katrā gadījumā nekas skaists šeit nav. Ir komiski, kā cirkā, taču nerada nopietnības sajūtu kāda pieklātos prezidentu pavadošam miesassargam," secina Strautmane, "Taču runājot par mūsu pašu prezidenta pavadoņiem, vēlos piebilst, ka šie kungi bieži vien izskatās vulgāri un draudīgi. Dažbrīd šķiet, ka tikai viņiem saule acīs spiež, jo viņi vienmēr ir redzami saules brillēs, kamēr prezidents ar kundzi iztiek bez tām."


Kasjauns.lv/Foto: Mārtiņš Ziders, Aizsardzības ministrijas arhīvs

Citi šobrīd lasa

Visvairāk "Zelta mikrofona" nomināciju saņem Dons, Intars Busulis un "Instrumenti" 34
FOTOREPORTĀŽA. Filmas “Nameja gredzens” galvenie varoņi ballītē nobauda latviešu alu 9
Par haskiju turēšanu mēslos, mitrumā un trūkumā atbildīgajiem 800 eiro sods 20
Skatīt visus komentārus