Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Kariņš vienīgais no Latvijas politiķiem iekļauts Eiroparlamenta ietekmīgāko deputātu "Top 70" 8

Ziņas
2016. gada 13. septembrī 15:46
Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (V) ir vienīgais no Latvijas politiķiem, kurš ir iekļauts starptautiskās nevalstiskās organizācijas "VoteWatch Europe" pētījumā par ietekmīgākajiem EP deputātiem, ieņemot nozīmīgo 11.vietu.

Analizējot deputātus pēc dažādiem parametriem, tostarp pēc to aktivitātes un intervijām, secināts, ka ietekmīgākie politiķi pašlaik ir EP prezidents Martins Šulcs, lielākās EP politiskās frakcijas - Eiropas Tautas partijas - priekšsēdētājs Manfrēds Vēbers, kā arī Sociālistu un demokrātu grupas vadītājs Džanni Pitella.

No Latvijas pārstāvētajiem deputātiem ietekmīgāko deputātu "Top 70" iekļauts tikai Kariņš, kurš EP strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā, Ekonomikas un monetāro lietu komitejā un Izmeklēšanas komitejā saistībā ar krāpšanos ar emisiju mērījumiem autobūves nozarē.

No Baltijas valstu pārstāvētajiem deputātiem "Top 70" iekļauta vēl tikai Igaunijas politiķe Kaja Kallasa, ierindojoties 58.vietā. Lielākoties "Top 70" augšgalā atrodas Vācijas, Polijas, Itālijas, kā arī Lielbritānijas, Spānijas un Beļģijas politiķi.

Kā aģentūru LETA informēja "VoteWatch Europe" pētījumu departamentā, "Top 200" iekļuvis arī Latvijas deputāts Roberts Zīle (VL-TB/LNNK), ieņemot 143.vietu, kā arī Sandra Kalniete (V), ieņemot 185.vietu.

Savukārt pārējie deputāti īpaši neesot izcēlušies pārējo EP pārstāvēto deputātu vidū. Neskatoties uz to, kā skaidroja "VoteWatch Europe" pārstāvji, šiem deputātiem var būt liela nozīme dažādos specifiskos sektoros. Organizācija šajā nozīmē izcēlusi deputātu Andreju Mamikinu (S).

LETA / Foto: Edijs Pālens/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Vai Mārtiņa Rītiņa vistas dzīvo labāk par vidējo latvieti? Pārliecinies pats 2
  • Traģisku stāstu Rīgā kļūst arvien vairāk: cilvēkus met ārā no pašu dzīvokļiem 41
  • Rīgā nosvin pirmizrādi filmai, kuru veidoja četrus gadus! FOTO 1