Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Kariņš vienīgais no Latvijas politiķiem iekļauts Eiroparlamenta ietekmīgāko deputātu "Top 70" 8

Politika
2016. gada 13. septembrī 15:46 2016. gada 13. septembrī 15:46
Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (V) ir vienīgais no Latvijas politiķiem, kurš ir iekļauts starptautiskās nevalstiskās organizācijas "VoteWatch Europe" pētījumā par ietekmīgākajiem EP deputātiem, ieņemot nozīmīgo 11.vietu.

Analizējot deputātus pēc dažādiem parametriem, tostarp pēc to aktivitātes un intervijām, secināts, ka ietekmīgākie politiķi pašlaik ir EP prezidents Martins Šulcs, lielākās EP politiskās frakcijas - Eiropas Tautas partijas - priekšsēdētājs Manfrēds Vēbers, kā arī Sociālistu un demokrātu grupas vadītājs Džanni Pitella.

No Latvijas pārstāvētajiem deputātiem ietekmīgāko deputātu "Top 70" iekļauts tikai Kariņš, kurš EP strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā, Ekonomikas un monetāro lietu komitejā un Izmeklēšanas komitejā saistībā ar krāpšanos ar emisiju mērījumiem autobūves nozarē.

No Baltijas valstu pārstāvētajiem deputātiem "Top 70" iekļauta vēl tikai Igaunijas politiķe Kaja Kallasa, ierindojoties 58.vietā. Lielākoties "Top 70" augšgalā atrodas Vācijas, Polijas, Itālijas, kā arī Lielbritānijas, Spānijas un Beļģijas politiķi.

Kā aģentūru LETA informēja "VoteWatch Europe" pētījumu departamentā, "Top 200" iekļuvis arī Latvijas deputāts Roberts Zīle (VL-TB/LNNK), ieņemot 143.vietu, kā arī Sandra Kalniete (V), ieņemot 185.vietu.

Savukārt pārējie deputāti īpaši neesot izcēlušies pārējo EP pārstāvēto deputātu vidū. Neskatoties uz to, kā skaidroja "VoteWatch Europe" pārstāvji, šiem deputātiem var būt liela nozīme dažādos specifiskos sektoros. Organizācija šajā nozīmē izcēlusi deputātu Andreju Mamikinu (S).

LETA / Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Jauna sieviete higiēniskā tampona dēļ zaudējusi abas kājas 10
Skolā Krievijā pusaudzis ar cirvi ievaino sešus bērnus un skolotāju 8
Foto: Vladimirs Putins metas āliņģī, pieminot Jēzus kristīšanu 14
Skatīt visus komentārus