Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Alnis pēc traģiskā negadījuma Ziepniekkalna ielā.

Rīgā ieklīdušais alnis gājis bojā traģiskā negadījumā 46

112
2016. gada 14. septembrī 13:13 2016. gada 14. septembrī 13:13
Šorīt Rīgā ceļu satiksmes negadījumā bojā gājis pilsētā ieklīdis alnis, informēja Rīgas Pašvaldības policijā (RPP).

Šorīt plkst.5.36 RPP Zemgales pārvaldes darbinieki saņēma izsaukumu uz Ziepniekkalna ielu. Zvanītājs ziņoja, ka pa ielu staigā alnis. Kārtības sargi nekavējoties devās uz norādīto vietu, taču brīdī, kad kārtības sargi ieradās, bija jau noticis negadījums - alnim bija uzbraucis taksometrs.

Pats taksists negadījumā nebija būtiski cietis, tādēļ uz notikuma vietu tika izsaukti Valsts policijas darbinieki, kā arī klīnikas "Dr. Beinerts" darbinieki.

Kad ieradās veterinārārsts, viņš konstatēja, ka dzīvnieks negadījumā ir sakropļots, tādēļ viņam nācās dzīvnieku iemidzināt, lai pārtrauktu viņa mocības. Vēlāk notikuma vietā ieradās dzīvnieku kapsētas "Citi medību lauki" pārstāvji, kuri aizveda aļņa ķermeni apbedīšanai.

Cik zināms, šis, visticamāk, nav tas pats alnis, kurš pēdējās dienās manīts Purvciemā.

Negadījuma apstākļus skaidros Valsts policija.

RPP atgādina, ka septembris un oktobris ir aļņu riesta laiks. Tēviņi savā starpā cīnās, lai iegūtu mātītes labvēlību, tādēļ mazākie un vājākie tiek izstumti. Šie izstumtie dzīvnieki no Pierīgas mežiem uz kādu laiku var ienākt pilsētā, tomēr Rīgā uz dzīvi tie neapmetīsies, jo Rīgas meži un parki ir pārāk mazas platības, un nav jāsatraucas, ka Biķernieku mežs vai Šmerlis kļūs par to jauno mājvietu.

Ja iedzīvotājs pilsētā pamana alni, tad uzreiz ir jāzvana policijai pa tālruni 110. Tādā gadījumā policisti, sadarbojoties ar dažādiem speciālistiem, varēs mēģināt alni aizbiedēt prom no vietām, kur apkārt ir cilvēki. Ņemot vērā šī dzīvnieka izmērus, viņu nav iespējams sagūstīt. Arī trankvilizatorus pielietot nav iespējams, jo to iedarbība ir pārāk lēna, līdz ar to trankvilizatori dzīvnieku drīzāk padarīs agresīvu, nevis tūlītēji iedarbosies, tādēļ šādos gadījumos policisti var izmantot skaņas signālus un citas līdzīgas metodes aļņa aizbiedēšanai.

Savukārt apkārtējos iedzīvotājus RPP aicina respektēt šo lielo dzīvnieku un saglabāt drošu distanci. Parasti alnis pret cilvēku nav agresīvs, visbiežāk, ieraugot cilvēku, tas bēg, bet, ja to izbiedē vai nokaitina, tas var kļūt agresīvs un neparedzams. Alni īpaši var izaicināt cilvēki ar suņiem.

 


LETA/Foto: Twitter.com

Citi šobrīd lasa

FOTO. Redzēti sabiedrībā! Populāri Latvijas cilvēki visdažādākajos gadu mijas pasākumos 5
Jūras administrācija: miljonāra Lūsiņa "kuģis" Pāvilostā tomēr nav kuģis 88
Vētra "Frīderike" Vācijā lauž kokus, gāž automašīnas un rauj jumtus 6
Skatīt visus komentārus