Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Veselības ministre Anda Čakša: "Es patlaban īsti neredzu, no kurienes [valdība] varētu šo papildu finansējumu ņemt. Tas ir jājautā Finanšu ministrijai."

Čakša neziņā, kur ņemt finansējumu onkoloģisko saslimšanu diagnostikai un ārstēšanai 108

Sabiedrība
2016. gada 14. septembrī 18:10 2016. gada 14. septembrī 18:10
Veselības ministre Anda Čakša pagaidām nezina, no kurienes varētu nākt nepieciešamais papildu finansējums onkoloģisko saslimšanu diagnostikai un ārstēšanai.

Ņemot vērā rītdien paredzēto Saeimas balsojumu par Onkoloģisko pacientu organizācijas alianses iniciatīvu, kas paredz novirzīt 10 miljonus eiro gadā diagnostikai un ārstniecības uzlabošanai, Čakša norādīja, ka tas būtu jāvaicā Finanšu ministrijai.

"Es patlaban īsti neredzu, no kurienes [valdība] varētu šo papildu finansējumu ņemt. Tas ir jājautā Finanšu ministrijai," pauda ministre.

Viņa apliecināja, ka Veselības ministrija strādā ar jautājumu par onkoloģisko slimnieku stāvokļa uzlabošanas, tomēr vienlaikus ministre uzsvēra, ka šajā gadījumā jārunā par kompleksu risinājumu.

"Te būtu būtiski runāt par visu kompleksu kopā - skrīningu, izmeklēšanu, cilvēkresursiem, rehabilitāciju, medikamentiem. Mēs nevaram izcelt tikai kādu vienu lietu, jādomā par visu plūsmu," sacīja Čakša.

Ministre uzsvēra, ka neatkarīgi no rītdienas Saeimas balsojuma par Onkoloģisko pacientu organizāciju alianses iniciatīvu Veselības ministrija tāpat strādās pie onkoloģisko pacientu ārstēšanas plāna.

Čakša skaidroja, ka tas ir piecu gadu plāns, kur pakāpeniski tiek pievienotas nepieciešamās lietas gan ārstēšanai, gan izmeklēšanai, pretī rādot, cik lielas investīcijas tam ir nepieciešamas. Tomēr viņa atkārtoti uzsvēra, ka patlaban nevar pateikt, no kurienes varētu nākt papildu finansējums.

Jau ziņots, ka maija beigās sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākti vairāk nekā 10 000 parakstu iniciatīvai "Lai vēzis būtu ārstējama slimība".

Šonedēļ Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas vadītājs Romualds Ražuks (V) pauda cerību, ka papildu finansējuma jautājumu straujāk palīdzēs risināt Saeimas balsojums par Onkoloģisko pacientu organizāciju alianses iniciatīvu, kas paredz ik gadu atvēlēt papildu 10 miljonus eiro onkoloģisko slimību diagnosticēšanas un ārstēšanas uzlabošanai. Ražuks pauda cerību, ka deputāti atbalstīs šo kolektīvo iesniegumu un valdībai būs jānodrošina papildu līdzekļi onkoloģijai.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA, Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Toma Džonsa dēls ir bezpajumtnieks. Naudu viņam nevajag, tikai tēva mīlestību, kamēr nav par vēlu 35
Par haskiju turēšanu mēslos, mitrumā un trūkumā atbildīgajiem 800 eiro sods 19
"Labāk pusstundu vēlāk mājās, nekā stundu ātrāk morgā..." Policisti asi izsakās par vakardienas notikumiem uz ceļiem 22
Skatīt visus komentārus