Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Prokurorei bija piespriests četru gadu cietumsods.

Par kukuļa izspiešanu notiesātā Bogdanova psihisku traucējumu dēļ atbrīvota no cietuma 23

112
2016. gada 15. septembrī 08:46 2016. gada 15. septembrī 08:46
Savulaik par kukuļa izspiešanu notiesātā Jūrmalas prokurore Irina Bogdanova psihisku veselības traucējumu dēļ no ieslodzījuma atbrīvota, vēsta žurnāls "Ir".

Pagājušā gada maijā tiesa Bogdanovai piesprieda četru gadu cietumsodu par kukuļa izspiešanu 35 000 eiro apmērā. Tomēr, kā vēsta žurnāls "Ir", Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra eksperti Bogdanovai konstatējuši tādus psihiskās veselības traucējumus, kuru dēļ viņa nedrīkstot ne atrasties brīvības atņemšanas vietās, ne arī drīkstot piedalīties tiesas sēdēs.

Centra eksperte Gunta Sondore atteikusies atbildēt uz jautājumiem, norādot, ka informācija par cilvēka veselības stāvokli ir konfidenciāla.

Bogdanovas advokāte Jeļena Kvjatkovska apliecinājusi, ka Bogdanova no ieslodzījuma vietas atbrīvota jau 9.maijā, savukārt prokurores bijušais advokāts Dmitrijs Skačkovs atklājis, ka viņa bijusī kliente patlaban ārstējas stacionārā.

Vienlaikus žurnāls vēsta, ka tiesa nav nosūtījusi Bogdanovu piespiedu ārstēšanai. Saskaņā ar likumu apsūdzēto no kriminālatbildības var atbrīvot un lemt par medicīniska rakstura piespiedu ārstēšanu var gadījumos, ja persona ir atzīta ne tikai par psihiski slimu, bet arī par bīstamu sabiedrībai. Ņemot vērā, ka Bogdanova nav atzīta par bīstamu, tiesas process ir tikai apturēts, tiesa gaida, kad apsūdzētais izveseļosies, nosakot termiņu atkārtotai ekspertīzei. Bijušajai prokurorei šāda ekspertīze jāveic gadu pēc iepriekšējās ekspertīzes, turklāt šajā laika posmā viņa ir atbrīvota no visiem drošības līdzekļiem un var arī brīvi izbraukt no valsts.

Šī nav pirmā Bogdanovas psihiskās veselības pārbaude šajā lietā - 2010.gadā tā jau notika pēc prokuratūras pieprasījuma. Toreiz ekspertu slēdziens bija jāgaida deviņus mēnešus, apsūdzēto atzina par pieskaitāmu un tiesājamu.

"Ir" noskaidrojis, ka Rīgas apgabaltiesas tiesnese Brigita Būmeistere, kura kukuļošanas lietu izskata apelācijas kārtībā, Bogdanovas ekspertīzes slēdziena dēļ ir apturējusi kriminālprocesu. Kad tas varētu atsākties, nav zināms. Savukārt, lai neietekmētu otra apsūdzētā, kurš atrodas cietumā, tiesības uz lietas pabeigšanu saprātīgos termiņos, tiesvedība pret viņu turpināsies.

Žurnāls norāda, ka šajā gadījumā, iespējams, ir apdraudēts kriminālprocess, kurā jānoskaidro patiesība par uzņēmēja Gulamu Gulami veikto tiesneses Ivetas Bērziņas uzpirkšanu.

Jau vēstīts, ka pērn maijā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa Bogdanovai piesprieda četru gadu cietumsodu krimināllietā, kurā viņa apsūdzēta par 35 571 eiro kukuļa izspiešanu.

Savukārt otru apsūdzēto, par kukuļošanas noziegumiem apsūdzēto uzņēmēju Borisu Rjazanski, tiesa sodīja ar pieciem gadiem reālas brīvības atņemšanas. Abiem apsūdzētājiem tika noteikta arī mantas konfiskācija.

Bogdanova pie atbildības saukta pēc Krimināllikuma (KL) 320.panta 2.daļas - par kukuļņemšanu, ja tā izdarīta atkārtoti, lielā apmērā vai ja kukulis pieprasīts. Par šādu noziedzīgu nodarījumu likumā paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu.

Savukārt Rjazanskis pie atbildības tika saukts pēc KL pantiem par uzkūdīšanu dot kukuli lielā apmērā, par kukuļdošanas organizēšanu, kā arī par kukuļa piesavināšanās organizēšanu un atbalstīšanu.

Ne Bogdanova, ne Rjazanskis savu vainu neatzīst.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izmeklēšanā ir noskaidrojis, ka kukulis 35 571 eiro apmērā ticis pieprasīts no kādas personas, lai šīs personas interesēs nodrošinātu pretlikumīgu darbību veikšanu prokurores lietvedībā esošā kriminālprocesā.

LETA/Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Citi šobrīd lasa

Visvairāk "Zelta mikrofona" nomināciju saņem Dons, Intars Busulis un "Instrumenti" 28
FOTOREPORTĀŽA. Filmas “Nameja gredzens” galvenie varoņi ballītē nobauda latviešu alu 9
"Labāk pusstundu vēlāk mājās, nekā stundu ātrāk morgā..." Policisti asi izsakās par vakardienas notikumiem uz ceļiem 29
Skatīt visus komentārus