Vakar no rīta Rīgā, Ziepniekkalnā, tika notriekts alnis, kurš pāris dienas bija blandījies pa galvaspilsētu.

Policija aicina šoferus būt īpaši piesardzīgiem uz ceļa; aļņiem un staltbriežiem sācies riesta laiks 1

Ziņas
2016. gada 15. septembrī 16:56
Septembris un oktobris ir aļņu un staltbriežu buļļu riesta laiks, tāpēc pēdējās dienās pieaug tādu ceļus satiksmes negadījumu skaits, kuros notikusi sadursme starp transportlīdzekli un kādu no lielajiem meža dzīvniekiem, informēja Valsts policija.

Lai izvairītos no sadursmes ar kādu no šiem dzīvniekiem, Valsts policija aicina satiksmes dalībniekus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem, izvēloties piemērotu braukšanas ātrumu, it īpaši diennakts tumšajā laikā.

Gan staltbrieži, gan aļņi šajā laikā atstāj savas ierastās teritorijas, meklējot un tuvojoties mātīšu bariem. Ierasto uzturēšanās vietu maiņa nozīmē, ka bieži šie dzīvnieki šķērso ceļa braucamo daļu, tādējādi apdraudot ceļu satiksmes dalībniekus.

Riesta laikā dzīvnieku uzvedība un rīcība var būt neprognozējama, jo dzīvnieki paļaujas vien uz saviem instinktiem un nereaģē uz apkārt notiekošo, tostarp arī automašīnām, to gaismām vai brīdinošiem signāliem.

Staltbriežu buļļu baurošana ir dzirdama vakaros un parasti ilgst līdz rīta gaismai, tādēļ visbiežāk ar šiem dzīvniekiem ir iespējams satikties tieši šajā laikā, kad tie pastiprināti klejo, meklējot savas staltbriežu govis. Sastapt šos lielos meža dzīvniekus ir iespējams visā Latvijas teritorijā. Ņemot vērā, ka Latvijas naktis ir vēsas un no rītiem redzamība ir apgrūtināta miglas dēļ, Valsts policija aicina šoferus būt īpaši vērīgiem un izvēlēties piemērotu braukšanas ātrumu, it īpaši diennakts tumšajā laikā un meža apvidos.

Ņemot vērā, ka staltbriežus atļauts medīt no 1.septembra līdz 31.janvārim, savukārt aļņus no 1.septembra līdz 31.decembrim, Valsts policija aicina medniekus ievērot medību noteikumus un neizmantot nelikumīgas medību metodes, kā arī, dodoties medībās, būt uzmanīgiem.

LETA/Foto: Twitter.com
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 127
  • Ieroču atļaujas izsniedzējs runā publiski: noziegums, par kuru tur aizdomās Egidiju, ir kas nepieredzēts 16
  • Latvietim Andrejam Īrijā piespriež mūža ieslodzījumu. Cietumā sēž arī viņa brālis 37