Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Vecumnieku cietums ir atklāta tipa cietums, kur maksimāli noteiktais ieslodzīto skaita limits ir 49.

Slēgs Vecumnieku cietumu, jo tas stāvot pustukšs 9

Sabiedrība
2016. gada 16. septembrī 11:03 2016. gada 16. septembrī 11:03
No nākamā gada 1.janvāra ir paredzēts slēgt Vecumnieku cietumu, jo pēdējo gadu laikā ir būtiski samazinājies kopējais ieslodzīto skaits, informēja Ieslodzījuma vietu pārvaldē (IeVP).

Līdz ar Vecumnieku cietuma slēgšanu pašreiz tur mītošos ieslodzītos pārvietos uz Daugavgrīvas cietuma, Jēkabpils cietuma un Olaines cietuma atklātā cietuma nodaļām. Savukārt ietaupītos valsts budžeta līdzekļus paredzēts izmantot jaunizveidotā Olaines cietuma Atkarīgo centra uzturēšanai.

Arī darbiniekiem tiks piedāvāts turpināt darbu vai nu Jelgavas vai Olaines cietumā. Olaines cietumā patlaban vakantas ir aptuveni 30 amata vietas, bet Jelgavas cietumā - septiņas.

Analizējot ieslodzīto skaita dinamiku, secināts, ka atklāto cietumu un atklāto cietumu nodaļu telpas netiek pilnībā aizpildītas. Piemēram, Vecumnieku cietums ir atklāta tipa cietums, kur maksimāli noteiktais ieslodzīto skaita limits ir 49, taču faktiski tajā brīvības atņemšanas sodu izcieš tikai 31 notiesātais.

"Vecumnieku cietuma uzturēšanai Ieslodzījuma vietu pārvalde ik gadu izlieto 503 000 eiro, no tiem 417 898 eiro personāla atlīdzībai, bet 85 102 eiro infrastruktūras uzturēšanai. Tādēļ, lai lietderīgi izmantotu valsts budžeta līdzekļus, Ieslodzījuma vietu pārvalde uzskata par lietderīgu ar 2017.gada 1.janvāri likvidēt Vecumnieku cietumu," skaidro IeVP priekšniece Ilona Spure.

2012.gada nogalē cietumos Latvijā bija 6117 ieslodzīto, šī gada septembrī - 4202. Vecumnieku atklātā veida cietums tika izveidots 1981.gadā.

LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Toma Džonsa dēls ir bezpajumtnieks. Naudu viņam nevajag, tikai tēva mīlestību, kamēr nav par vēlu 17
Visvairāk "Zelta Mikrofona" nominācijas saņem Dons, Intars Busulis un "Instrumenti" 11
Feisbukā publicēts selfijs palīdz atklāt 18 gadus vecas meitenes slepkavību 3
Skatīt visus komentārus