Cēsu izstāžu namā notiks Cēsu mākslinieku izstādes

Ziņas
2016. gada 16. septembrī 19:12

Signes Vanadziņas izstāde "Septiņi gadalaiki"

No 16.septembra līdz 16.oktobrim Cēsu Izstāžu namā apskatāma Signes Vanadziņas izstāde "Septiņi gadalaiki".

Signe Vanadziņa mākslas vidē pārliecinoši ienāca deviņdesmito gadu beigās,vēl studējot Latvijas Mākslas akadēmijā, pārsteidzot ar savu dzīvespriecīgo pasaules redzējumu un sulīgo krāsu izmantojumu. Krāsa spēlē galveno raksturlomu Signes darbos .Tā var būt piesātināti kontrastaina, citos darbos maiga, bet reizē krāsaina. Pāri dominējušiem krāsu laukumiem ir Signei raksturīgās švīkas un līnijas, kas iezīmē visai reālu pasauli šajās abstrakcijās. Signes māksla ir dzīvespriecīga. Tā ir krāsu eksplozija, kas padara pelēcīgo ikdienu par aizraujosū ceļojumu. Tā Linda Treija.

Kopš 1995.gada Signei Vanadziņai bijušas vairāk nekā 25 personālizstādes Latvijā un viņa piedalījusies vairāk nekā 50 grupu izstādēs Latvijā, Vācijā, Australijā, Zviedrijā, Somijā,Lielbritānijā un citur.

Jāņa Galdiņa izstāde "Tušas zīmējumi"

No 16.septembra līdz 16.oktobrim Cēsu Izstāžu namā apskatāma cēsnieka Jāņa Galdiņa izstāde "Tušas zīmējumi".

Cēsīs dzimušais (1941.) mākslinieks absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu un ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs.Nozīmīgu ieguldījumu Galdiņš devis Latvijas plakātu mākslā. Viņa darbi atrodas Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja, Latvijas Mākslas fonda un Maskavas Mākslas fonda krājumos. Šobrīd strādā pārsvarā zīmējumu tehnikā, to mākslinieks pārvalda pilnībā. Zīmējuma precīzās detaļas darbos un kompozīcija ir ļoti gleznieciska.

‘’Cēsis ir mana dzimtā pilsēta. Gadu gaitā iegūlušas atmiņā ar savu īpašo starojumu, bieži tur atgriežos. Pilsētas apkārtne ir bagāta ar izcilām dabas ainavām, to iespaidā arī tapusi daļa manu zīmējumu", tā Jānis Galdiņš.

Regīna Zommere/Publicitātes foto Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Izlasi

Pētījumā par vardarbību skolās Latvijai pazemojoši rezultāti 36
Fiļs: "Pat steiku cepam uz maiņām!" Kā ar sievu sadzīvo Latvijas bagātākais vīrietis 46
Kristaps Porziņģis savā stilā: "Atbildi sniegšu augustā! Nu labi, labi - es šovasar spēlēšu izlasē!" 19
Pievienot komentāru