Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Padomju laikā un atjaunotās Latvijas pirmajos gados iecienītā ekskluzīvā restorāna „Sēnīte” ēkas Vidzemes šosejā pie pagrieziena uz Murjāņiem pamazām pārvēršas par graustiem.

Grūst kādreiz slavenā restorāna „Sēnīte” ēkas. FOTO 23

Sabiedrība
2012. gada 7. jūnijā 15:53 2012. gada 7. jūnijā 15:53
Kādreiz slavenā restorāna „Sēnīte” ēkas Vidzemes šosejas malā pārtop par graustiem. Ēkas īpašnieks Ivars Strautiņš teic, ka „Sēnīte” ir „iekonservēta” un tiek meklēts stratēģiskais investors.

Inčukalna novada domes izpilddirektors Oskars Kalniņš par „Sēnīti” portālam aprinkis.lv saka: „Nekas nenotiek. Cilvēki, kuri šīs ēkas noprivatizēja, gribēja turpināt iesākto, piesaistot finansējumu no malas, bet līdz šim tas nav izdevies. Tagad esam Eiropas Savienībā, un restorāna un atpūtas kompleksa pārbūvē var nākties ieguldīt vēl lielākus līdzekļus, lai izpildītu nepieciešamās prasības.”

„Sēnītes” īpašnieks ir pārtikas nozares magnāts – kooperatīvās sabiedrības „Koop projekts” valdes priekšsēdētājs un Rīgas Piena kombināta padomes priekšsēdētājs, miljonāru sarakstā pabijušais Ivars Strautiņš.

Strautiņš paskaidroja, ka „Sēnītes” ēkas ir iekonservētas. „Līdzko būs finansējums, sāksim darbus pie projekta realizācijas.” Projekta dokumentācija esot pilnībā sagatavota jau pirms dažiem gadiem, taču turpinās stratēģiskā investora meklējumi, apriņķis.lv norādīja Strautiņš.

Jāatgādina, ka pirms diviem gadiem Strautiņš teica, ka ir izstrādāts „Sēnītes” rekonstrukcijas projekts, kas kādreiz populārā restorāna vietā paredz trīsstāvu viesnīcas, boulinga zāles un SPA centra izbūvi. Ekonomiskās krīzes dēļ no šī ambiciozā projekta ir atteikušies vairāki ārvalstu investori.

Līdzās „Sēnītei” esošā atpūtas parka „Rāmkalni” saimnieks, pazīstamā advokāta Andra Grūtupa dēls Viktors Grūtups par blakus esošo nesakārtoto īpašumu izturas neitrāli, jo uzskata, ka „neviens nav vainīgs, ka dzīve tā iegrozījusies.” Uz jautājumu, vai nav bijusi doma paņemt „Sēnīti” savā īpašumā un sakārtot, Viktors Grūtups atbildēja: „Man pietiek ar savu teritoriju, kurā arī ir ļoti daudz darāmā. Daļēji mēs turpinām „Sēnītes” tradīcijas, jo mūsu bistro, konditorejā un kulinārijā strādā vairāki bijušie slavenā restorāna darbinieki. Piedāvājam gan viņu izlolotas kūpinātas vistiņas, gan smalkmaizītes, kūkas un tortes.”

Leģendārais padomjlaika restorāns „Sēnīte” (no 9.50 min.)

Kasjauns.lv/Foto: aprinkis.lv

Citi šobrīd lasa

Rotaļlietu zīmola "TakTil" radītāja Ulla Krūmiņa: "Latvija ir pārāk maza, lai mēs kāptu viens otra lauciņā. Katram jādod iespēja, jāpalīdz"
FOTO: Politiķi un sabiedrībā zināmi ļaudis pulcējas prezidenta rīkotā pieņemšanā par godu Latvijas 100. gadadienai 87
Kas jāzina par čuguna radiatoriem mājoklī: cenas, siltumatdeve, tīrīšana, atjaunošana 11
Skatīt visus komentārus

Принц Чарльз появился на обложке вместе с шестимесячным внуком

Сестра герцогини Меган выпустит о ней книгу специально к рождению племянника