Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Latvijas Universitātes profesors Māris Kļaviņš teic, ka zinātnieki izpētījuši, ka pēc gadiem astoņdesmit Latvijā varēsim justiem kā Ziemeļfrancijā. Globālās sasilšanas dēļ klimats pie mums būs tāds, kā pašlaik Normandijā un Bretaņā.

Pēc 80 gadiem dzīvosim kā Ziemeļfrancijā: būs karstas vasaras un ziemas bez sniega. VIDEO 40

Sabiedrība
2016. gada 18. septembrī 06:19 2016. gada 18. septembrī 06:19
2100. gadā klimats Latvijā būs būtiski mainījies un tas līdzināsies tam, kāds pašlaik ir Ziemeļfrancijā, teic Latvijas Universitātes Vides zinātnes nodaļas vadītājs, profesors Māris Kļaviņš. Vasaras būs karstākas, bet ziemas slapjākas nekā pašlaik.

21. gadsimta beigās globālās sasilšanas dēļ klimats mainīsies visā pasaulē, arī Latvijā, un ap 2100. gadu pie mums klimatiskie apstākļi būs līdzīgi tiem, kādi pašlaik novērojami Ziemeļfrancijā – būs karstas vasaras un slapjas, bezsniega ziemas intervijā radio „Baltkom” teica Kļaviņš.

„Ir izstrādā speciāla klimatisko zonu karte, kas prognozē, ka 2100. gadā Latvijā ziemas praktiski būs bez sniega un būs tāds pats laiks kā pašlaik Vācijas vidienē un Ziemeļfrancijā. To apliecina gan zviedru un vācu zinātnieku, gan Latvijas Universitātes pētnieki,” teica Kļaviņš. Savukārt pašā Ziemeļfrancijā laikapstākļi būs tādi kā pašlaik Spānijā. Pats svelmainākais klimats sagaidāms Tuvajos Austrumos.

Klimata izmaiņu prognoze tiek veikta vairākām desmitgadēm uz priekšu, tādēļ tuvāko gadu laikā būtiskas izmaiņas nejutīsim, uzsver profesors. Tomēr viss liecina, ka pēc gadiem astoņdesmit viss jau būs savādāk.

Tas nozīmē, ka mūsu mazbērni un mazmazbērni, neizbraucot no Latvijas, jau varēs justies tāpat, kā mēs iecienītajās Ziemeļfrancijas tūrisma vietās - Normandijā un Bretaņā, pie Lamanša jūras šauruma, Senmišelas apkārtnē un Luāras ielejā.

Profesors Māris Kļaviņš intervijā radio „Baltkom” (par klimata izmaiņām – no 10,55 min., krievu val.)
Elmārs Barkāns/Foto: Ieva Lūka/LETA, Vida Press

Citi šobrīd lasa

Ko dara pasaulē slavenākā sabiedrībās dāma, lai iemantotu sapņu figūru? 25
KHL komanda saviem traumētajiem hokejistiem liek deviņas stundas dienā pavadīt nesen degušajā arēnā 2
"Viņš domāja, ka ir pasaules karalis un var mani pazemot," seksuālā uzmācībā vaino arī slaveno Maiklu Duglasu 66
Skatīt visus komentārus