Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Sarunā īsi pirms nosēšanās dzirdams pilota nesatricināmais miers ārkārtas situācijas laikā. VIDEO 7

Sabiedrība
2016. gada 19. septembrī 15:43 2016. gada 19. septembrī 15:43
Pēc satraucošās situācijas sestdien, kad Rīgas lidostā avārijas nosēšanos veica "airBaltic" lidmašīna, internetā publiskots kāds video ar pilota, gaisa satiksmes torņa un tehnisko speciālistu sarunu īsi pirms nosēšanās.

Interneta lietotājs, kas publicēja ierakstu, raksta, ka tā ir "airBaltic" reisa "BT641" pilotu saruna. Aviokompānijas korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags tikmēr portālam Kasjauns.lv nevarēja ne apstiprināt, ne noliegt, ka šis video ir autentisks. Vanags gan piebilda, ka pilotu sarunas ar gaisa kontrolieriem nav slepenas un laikā, kad viņš pats mācījās pilotu skolā, regulāri klausījās lidojumu sarunu ierakstus.

Publicētajā video dzirdams, ka pilots visas sarunas laikā saglabā nesatricināmu mieru, ļoti detalizēti un profesionāli informē gaisa satiksmes kontrolierus par notikušo. 

Pilots sarunas sākumā saka, ka tiks veikta nosēšanās un, ja šasija neiztur, tiks veikta evakuācija, bet, ja nosēšanās noritēs veiksmīgi, lidmašīna paliks uz skrejceļa, kur sagaidīs lidostas darbiniekus. 

Pēc kāda brīža kontrolieri informē pilotu, ka tehniskie speciālisti vēlas runāt ar pilotu. Tehniskais speciālists pilotu izvaicā par paveiktajām darbībām, pēc kā pilots norāda, ka izpildītas visas nepieciešamās procedūras. 

Pilots sarunā arī jautā, vai no zemes var redzēt šasijas, uz ko tehniskais darbinieks atbild, ka viņš redz riteņus, bet nevar apstiprināt, ka tie ir pilnībā izlaisti. "Labi, mums jebkurā gadījumā ir jāveic nosēšanās," saka pilots. 

Sarunas laikā pilots ar tehnisko speciālistu vairākkārt pārrunā dažādus procedūras jautājumus. Pēc sarunas ar tehnisko speciālistu pilots atgriežas pie sarunas ar gaisa satiksmes torni, kur viņam paziņo, ka skrejceļš ir brīvs un lidmašīna var veikt nosēšanos, kā arī norāda, ka glābšanas dienesti ir informēti par notikušo. 

Kasjauns.lv/Foto: Sintija Daugule/Twitter

Citi šobrīd lasa

Maligina atraitne Elīna pieprasīs sev pienākošos mantojumu 168
Pārbauda gadījumu par vīriešiem Mārupē, kuri lika mašīnā iekāpt mazam zēnam 17
"Rīgas ūdens" iedzīvotājiem pēkšņi piestādījis savādus rēķinus tūkstošiem eiro apmērā 31
Skatīt visus komentārus