Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Rīgā notiks Miķeļdienas gadatirgus

Runā Rīga
2016. gada 19. septembrī 19:41 2016. gada 19. septembrī 19:41
Rīgā tradicionāli ražas svētkus atzīmē ar Miķeļdienas gadatirgu, kas šogad notiks 24. septembrī no plkst. 9.00 līdz 17.00, kad tirgus apmeklētājiem būs iespēja iegādāties rudens veltes, amatnieku meistardarbus, kā arī baudīt kultūras programmu.

Svētdien, 25. septembrī, Miķeldienu atzīmēs arī pilsētas apkaimēs - Laimdotas ielā 42, Rīgas kultūras centra „Ritums” filiālē, un pie Kultūras centra „Iļģuciems”. Detalizētāka Miķeļdienas gadatirgus kultūras programma, kā arī informācija par Miķeļdienas svinībām apkaimēs atrodama tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv.

Miķeļdienas gadatirgū, kas notiks ne tikai Doma laukumā, bet arī Pils, Tirgoņu ielās un Jaunielā varēs iegādāties amatnieku un tautas lietišķās mākslas meistaru darinājumus, kā arī nopirkt svaigas rudens ražas veltes, marinējumus, sālījumus, gaļu, zivis, medu, maizi, sieru un citus gardumus,  pirts lietas un grāmatas, ko piedāvās ap 300 tirgotāju.

Tirgus apmeklētājus priecēs pūtēju orķestris „Fanfara”, Tautas deju kolektīva „Dzīpars”, deju kopas “Marmale” dejotāji, orķestris “Rīga”, folkloras kopa “Rija”, Rīgas Danču klubs, vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs “Sidrabi” un dāmu kvartets “4Sound”.   Iedzīvotāji varēs vērot arī bērnu vokālo ansambļu „Magonīte” un „Knīpas un knauķi”, kā arī bērnu tautas deju ansambļu „Dzīpariņš” un “Teiksmiņa” priekšnesumus. Miķeļdienas gadatirgus noslēgumā uzstāsies grupa “Sestā jūdze”. Skatuves programmu vadīs Kārlis Anitens.

Miķeļdienas svinības notiks arī pilsētas apkaimēs. 25. septembrī Kultūras un tautas mākslas centra (KTMC) „Ritums” filiālē, Laimdotas ielā 42 no plkst. 12.00 līdz 15.00  būs Miķeļdienas pasākums “Raiti riti rudentiņ”. Apmeklētāji varēs vērot folkloras kopu, deju kolektīvu un vokālo ansambļu koncertu un darboties radošajās darbnīcās. Pasākumā būs iespēja iepirkties lauku labumu tirdziņā, iet rotaļās, vērot amatnieku demonstrējumus un nodegustēt rudens zupu.

Savukārt pie Kultūras centra „Iļģuciems” svētdien no plkst. 13.00 līdz 15.00 Miķeļdienas ražas svētkos būs iespēja piedalīties rotaļās, lustīgi izdancoties, dziedāt un paviesoties Amata nama studiju darbnīcās.

Miķeļdienas gadatirgu atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, to rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība.


Regīna Zommere/Publicitātes foto Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Citi šobrīd lasa

Lūgums palīdzēt! Kādreizējam Latvijas hokeja izlases galvenajam trenerim Vasiļjevam nopietnas veselības problēmas 72
"Mēs ķērām bērnus kā futbola bumbas" - video, kā ugunsdzēsēji no degošas ēkas izglāba bērnus 6
No Bondara grib piedzīt 15 miljonus; tiesa apķīlājusi viņa bankas kontus un īpašumus 102
Pievienot komentāru