Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Premjers Kučinskis: "Nešķiet, ka šobrīd būtu pamats mediķu protestiem".

Premjeram nešķiet, ka mediķiem šobrīd būtu pamats protestiem. Jau rīt - Veselības ministrijas "reformu pirmizrāde" 21

Politika
2016. gada 20. septembrī 09:33 2016. gada 20. septembrī 09:33
Nešķiet, ka šobrīd būtu pamats mediķu protestiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" pauda Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers sacīja, ka rīt, 21.septembrī, gaidāma Veselības ministrijas "pirmizrāde", proti, ir sagatavota konference, kurā tiks parādīts, ko īsti nozīmē reformas veselības aprūpē. Viņš atklāja, ka ir arī aprēķināts šobrīd nepieciešamais papildu finansējums.

Premjers gan vēl nevarēja pateikt, no kurienes šī nauda nāks. "Nevaram tagad pateikt avotus, jo tiktāl saspiesties pārējie nevarēs," teica Kučinskis, piebilstot, ka tas ir tuvākās nākotnes jautājums.

Kučinskis uzskata, ka nozarei nākamgad papildu piešķirtais finansējums ļaus vairākās vietās samazināt rindas. Arī šogad vēl tiekot meklētas iespējas piešķirt papildu naudu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai segtu vairākās vietās uzkrājušos "lielos parādus", piemēram, par cilvēku ārstēšanu ārzemēs.

"Manuprāt, Veselības ministrija ir pārņēmusi kontroli pār situāciju," pauda premjers.

Spriežot par Latvijas Slimnīcu biedrības paustajiem iebildumiem par Pasaules Bankas veikto nozares pētījumu, Kučinskis uzsvēra, ka šim pētījumam ir ieteikuma raksturs, un tas satur daudz pozitīvu ieteikumu. Viņš izteicās, ka pēc vienas mērauklas nekas netikšot mērīts.

Jau vēstīts, ka Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) šodien lems par protesta akciju rīkošanu. Cerot uz pēdējā brīža pozitīvām izmaiņām, LVSADA padome 16.augustā nolēma vēlreiz aicināt valdību finansēt nozari atbilstoši labai starptautiskajai praksei un atkārtoti jautājumu par protesta akciju rīkošanu izskatīt šodien.

Viena no augustā izteiktajām arodbiedrības prasībām bija veselības aprūpes budžeta palielināšana 2017.gadā līdz 3,25% no iekšzemes kopprodukta (IKP), 2018.gadā - līdz 3,5%, 2019.gadā - līdz 3,75%, bet 2020.gadā - līdz 4% no IKP.

Tomēr valdība divas dienas vēlāk lēma, ka veselības nozarei nākamgad būs pieejami papildu aptuveni 45 miljoni eiro, nevis Veselības ministrijas prasītie 70 miljoni.

Veselības ministre Anda Čakša uzsvērusi, ka, nesaņemot nozarei nepieciešamo finansējumu - 70 miljonus eiro -, arī nākamgad pacientiem būs jārēķinās ar garām rindām uz izmeklējumiem pie speciālistiem.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Mājvieta Rīgā par 40 eiro: kā uzņēmīgi jaunieši dzīvo pamestajos Rīgas namos? 32
Pievilcīga blondīne kaila dodas iepirkties lielveikalā, bet neviens tam pat nepievērš uzmanību 26
Skolēni Krievijas pilsētā Oimjakonā -50 grādos iet uz skolu, jo mājās var palikt tikai no -52 15
Skatīt visus komentārus