Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Krievija esot atzinusi Girsu par bēgli, kā arī izsniegusi viņam attiecīgo apliecību, kas apliecina statusa saņemšanu.

Ilarions Girss apgalvo, ka viņam Krievijā esot piešķirts bēgļa statuss 44

Sabiedrība
2016. gada 22. septembrī 17:10 2016. gada 22. septembrī 17:10
Organizācijas "Russkaja zarja" līderim Illarionam Girsam Krievijā piešķirts bēgļa statuss, apgalvoja pats Girss.

Girss norādīja, ka viņam Krievijā piešķirts politiskais patvērums, savukārt bēgļa statuss esot beztermiņa, tomēr pēc gada jāapliecina, ka nav mainījušies apstākļi, kuru dēļ patvērums piešķirts.

Kā ziņots, Krievijai prasot politisko patvērumu, Girss uzsvēris, ka Latvijā viņš tiekot vajāts saistībā ar viņa politisko darbību. "Latvijā, kuras pilsonis es esmu, tieku vajāts par savu politisko pārliecību un darbību. Latvija ir mana mazā dzimtene, savukārt Krievija - lielā, līdz ar to šajā gadījumā Krievija ir krietni dabiskāka izvēle," sacīja Girss. Viņš pauda, ka patlaban Latvijā pret viņu virzīti trīs "politiski motivēti" kriminālprocesi.

"Starptautisko tiesību izpratnē es skaitīšos bēglis pēc politiskajiem motīviem, līdz ar to izmantošu ne tikai Krievijas aizsardzību, bet arī citu valstu aizsardzību saskaņā ar koncepciju par bēgļu statusu. Formāli skaitīšos bēglis," iepriekš izteicās Girss.

Pavasarī Girss atstāja Latviju un pārcēlās uz Krieviju. Girss toreiz skaidroja, ka viņa aizbraukšana no Latvijas nenozīmē viņa atteikšanos no viņa uzskatiem attiecībā uz krievu un latviešu problemātiku. Girss iespēju robežās turpināšot atbalstīt noteiktas tiesībsargājošās iniciatīvas.

Drošības policijas 2013.gada darbības pārskatā Girss tika minēts starp aktīvākajiem Krievijas tautiešu politikas pārstāvjiem Latvijā.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Noskaties! Visu laiku ātrākais boksa nokauts titulcīņu vēsturē 2
Par negodprātīgu komercpraksi vienam Latvijas internetveikalam piespriests pamatīgs sods 10
Trīs reemigrējušās ģimenes pastāsta par savām problēmām pēc atgriešanās Latvijā 104
Skatīt visus komentārus