Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Otrajā pusē oficiāli reģistrēta viena no valodas referenduma iniciatoriem - Vladimira Lindermana - izveidotā partija.

Oficiāli reģistrēta Lindermana partija "Par dzimto valodu" 29

Politika
2012. gada 25. jūlijā 07:39 2012. gada 25. jūlijā 07:39
Uzņēmumu reģistrā (UR) jūlija otrajā pusē oficiāli reģistrēta viena no valodas referenduma iniciatoriem - Vladimira Lindermana - izveidotā partija "Par dzimto valodu".

Līdz 16.jūlijam partijas nosaukums bija "13.janvāra kustība".

Iepriekš plašsaziņas līdzekļi vēstīja, ka maija beigās sasaukts partijas "Par dzimto valodu" dibināšanas kongress. Lindermans gan norādīja, ka tā esot kļūdaina informācija un ka tā bijusi kārtējā partijas "13.janvāra kustība" kopsapulce, kurā tika lemts par partijas nosaukuma maiņu - turpmāk to sauks "Par dzimto valodu".

Partijas pārstāvji iesnieguši UR dokumentus, kas apliecina partijas nosaukuma maiņu. 6.jūnijā valsts notārs Ringolds Balodis pieņēma lēmumu par izmaiņu ierakstīšanas politisko partiju reģistrā atlikšanu, jo tika konstatēti trūkumi partijas statūtu jaunajā redakcijā, kā arī citas nepilnības, noformējot reģistrācijai iesniegtos dokumentus. Kā trūkumu novēršanas termiņš bija noteikts šā gada 4.septembris.

"Mums bija izvēle - apstrīdēt valsts notāra lēmumu administratīvajā tiesā, kur tiesāšanās var ilgt gadiem. Mēs nolēmām, ka racionālāk ir jūlijā sasaukt atkārtotu partijas biedru kopsapulci un novērst UR norādītos trūkumus," teica Lindermans.

Pēc 2009.gada 13.janvāra grautiņiem, kuros Lindermans pats nepiedalījās, viņš nodibināja partiju "13.janvāra kustība", tad kopā ar "Osipova partiju" izveidoja politisko apvienību "Internacionāle", tagad būs partija "Par dzimto valodu".

Mainīt partijas "13.janvāra kustība" nosaukumu Lindermana domubiedri izlēmuši tāpēc, ka pēc krievu valodas referenduma "Par dzimto valodu" ir zīmols. Tas skanot aktuāli. "Ir svarīgi, lai vēlētāji atpazīst mūsu partiju, vēl jo vairāk tāpēc, ka ne es, ne Osipovs vēlēšanās nevarēsim kandidēt, jo esam nepilsoņi. Tāpēc partijai ir vajadzīgs nosaukums, kas piesaista cilvēku uzmanību," norāda Lindermans.

Partija "Par dzimto valodu" cīnīsies par līdztiesību - par Latvijas pilsonību visiem mūsu valsts nepilsoņiem, par oficiālas valodas statusu krievu valodai un par mazākumtautību skolu saglabāšanu, iepriekš skaidroja Lindermans.

Lindermans ir viens no referenduma saistībā ar krievu valodas pasludināšanu par otru valsts valodu iniciatoriem.

LETA/Foto: Lita Krone/LETA

Citi šobrīd lasa

VIDEO: velosipēdists un fūres vadītājs Krasta ielā noskaidro attiecības 49
9 lietas, kuras vīriešiem šķiet absolūti neseksīgas (18+) 13
"Nospiež neatvadīšanās sajūta…." - atmiņās par aizgājušo mūziķi Frīdenbergu dalās viņa brālis
Skatīt visus komentārus

"Любовница" Петросяна впервые прокомментировала слухи о своей беременности

Врачи пытались спасти похороненную заживо овчарку