Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Miķeļdienas gadatirgū varēja iegādāties produkciju, ko piedāvāja ap 300 tirgotāju.

Spītējot lietum, cilvēki Vecrīgā apmeklē Miķeļdienas gadatirgu. FOTO 23

Sabiedrība
2016. gada 24. septembrī 19:14 2016. gada 24. septembrī 19:14
Vecrīgā notika Miķeļdienas gadatirgus, kur varēja iegādāties rudens veltes, amatnieku meistardarbus un baudīt kultūras programmu.

Miķeļdienas gadatirgus no plkst.9 līdz 17 notika Doma laukumā, Pils, Tirgoņu ielā un Jaunielā. Tajā varēja iegādāties amatnieku un tautas lietišķās mākslas meistaru darinājumus, kā arī nopirkt svaigas rudens ražas veltes, marinējumus, sālījumus, gaļu, zivis, medu, maizi, sieru un citus gardumus, pirts lietas un grāmatas, ko piedāvāja ap 300 tirgotāju.

Tirgū uzstāsijās pūtēju orķestris "Fanfara", tautas deju kolektīva "Dzīpars", deju kopas "Marmale" dejotāji, orķestris "Rīga", folkloras kopa "Rija", Rīgas Danču klubs, vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs "Sidrabi" un dāmu kvartets "4Sound". Iedzīvotāji varēja vērot arī bērnu vokālo ansambļu "Magonīte" un "Knīpas un knauķi", kā arī bērnu tautas deju ansambļu "Dzīpariņš" un "Teiksmiņa" priekšnesumus. Miķeļdienas gadatirgus noslēgumā uzstājās grupa "Sestā jūdze". Skatuves programmu vadīja Kārlis Anitens.

Savukārt rīt Miķeļdienu svinēs arī pilsētas apkaimēs - Laimdotas ielā 42, Rīgas kultūras centra "Ritums" filiālē un pie kultūras centra "Iļģuciems".

 

Kultūras un tautas mākslas centra "Ritums" filiālē, Laimdotas ielā 42, no plkst.12 līdz 15 būs Miķeļdienas pasākums "Raiti riti rudentiņ". Apmeklētāji varēs vērot folkloras kopu, deju kolektīvu un vokālo ansambļu koncertu un darboties radošajās darbnīcās. Pasākumā būs iespēja iepirkties lauku labumu tirdziņā, iet rotaļās, vērot amatnieku demonstrējumus un nodegustēt rudens zupu.

Savukārt pie kultūras centra "Iļģuciems" rīt no plkst.13 līdz 15 Miķeļdienas ražas svētkos būs iespēja piedalīties rotaļās, lustīgi izdancoties, dziedāt un paviesoties Amata nama studiju darbnīcās.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 3
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 11
Rīga atkal staro! Šodien sākas spožākais festivāls 4
Skatīt visus komentārus