Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Lielākā daļa no dāvinājumā saņemtajām grāmatām ir ukraiņu valodā, kā arī krievu un angļu valodā.

"Gaismas pils" no Ukrainas Nacionālās Parlamenta bibliotēkas saņēmusi apjomīgu grāmatu dāvinājumu 8

Kultūra
2016. gada 24. septembrī 21:55 2016. gada 24. septembrī 21:55
Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) no Ukrainas Nacionālās Parlamenta bibliotēkas saņēmusi apjomīgu grāmatu dāvinājumu, liecina LNB informācija.

Ap 200 grāmatu lielais dāvinājums papildinās jau iepriekšējos gados saņemtos dažādu valstu nacionālo bibliotēku un vēstniecību grāmatu dāvinājumus no Vācijas, Baltkrievijas un Polijas.

Ar Ukrainas Nacionālo Parlamenta bibliotēku LNB saista ilggadēja sadarbība. Pateicoties tai, LNB ir saņemti vērtīgi izdevumi jau agrāk, starp kuriem īpaši izceļama 12 sējumu Ukrainas enciklopēdija. Jaunākajā dāvinājumā ir enciklopēdijas pēdējie četri sējumi.

Šogad saņemtajā dāvinājumā ir pārstāvēti izdevumi par Ukrainas vēsturi un kultūru, vairākas enciklopēdijas, ukraiņu valodas vārdnīcas, grāmatas par mākslu, daiļliteratūra, biogrāfiskā un vēsturiskā proza. Visplašākais ir vēstures tēmām veltīto grāmatu klāsts, arī vairāki apjomīgi izdevumi par vienu no traģiskākajām Ukrainas vēstures lappusēm - 1932.-1933.gada golodomoru. Savdabīgs ir desmit sējumu izdevums, kurā apkopoti nozīmīgākie teksti, kas saistīti ar Ukrainas valstiskuma veidošanās vēsturi. Savukārt par agrāku gadsimtu vēsturi stāsta bagātīgi ilustrētā grāmata par slaveno kņazu Radzivilu dzimtu.

Dāvinājumā ir iekļautas vairākas izcilo literatūras klasiķu Nikolaja Gogoļa un Tarasa Ševčenko darbu izlases un grāmatas par rakstniekiem. Tāpat bibliotēka dāvinājumā saņēmusi apjomīgu lielformāta Ukrainas nacionālo atlantu.

 

Lielākā daļa no dāvinājumā saņemtajām grāmatām ir ukraiņu valodā, kā arī krievu un angļu valodā.

Kā uzsver LNB, dāvinājums ir īpaši nozīmīgs bibliotēkas krājuma papildinājums, jo ukraiņi ir viena no lielākajām Latvijā dzīvojošām etniskajām grupām.

LETA/Foto: Edijs Pālanes/LETA

Citi šobrīd lasa

Viena Teika par divu Bolderāju cenu. Apskatām lētākos un dārgākos dzīvokļus Rīgā 14
Speciālists brīdina, ka bērnu rotaļlietu dalīšanai pēc dzimuma var būt negatīvas sekas 4
"Pārgalvībai nav robežu!" Tā par kāda BMW šofera izdarībām Latgales pusē saka policijā 1
Skatīt visus komentārus