Loskutovs: "KNAB ir notikusi dokumentu nolaupīšana nolūkā diskreditēt Streļčenoku".

Loskutovs uzskata, ka dokumenti KNAB nolaupīti, lai speciāli kaitētu Streļčenoka tēlam 64

Ziņas
2016. gada 25. septembrī 12:38
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ir notikusi valsts noslēpumu saturošu dokumentu apzināta nolaupīšana nolūkā diskreditēt pašreizējo biroja vadītāju Jaroslavu Streļčenoku, uzskata bijušais KNAB vadītājs un Saeimas deputāts Aleksejs Loskutovs (V).

Ņemot vērā, ka valsts noslēpuma aizsardzībai ir īpašas specifiskas prasības, tā ir negodprātīgas amatpersonas tīša rīcība, kas ir vērsta pret tagadējo iestādes vadītāju, lai diskreditētu viņu [KNAB priekšnieka atlases] konkursa komisijas priekšā," pauda Loskutovs.

Lai gan viņam neesot pamata nosaukt konkrētus personu vārdus, kas varētu būt saistīti ar šo gadījumu, tomēr ir zināms, ka pieeja šādiem dokumentiem ir ļoti ierobežotam cilvēku skaitam. Viņš ir pārliecināts, ka dokumenti tikuši nolaupīti, taču publiskajā telpā pasniegts, ka tie ir pazuduši. Tas darīts ar nolūku, ņemot vērā, ka par dokumentu pazušanu atbildība ir KNAB priekšniekam, uzsvēra Loskutovs.

Lai noskaidrotu, kas dokumentus nolaupījis, vispirms esot jāveic KNAB iekšējā dienesta izmeklēšana. Neesot arī šaubu, ka Satversmes aizsardzības birojs vērtēs, vai KNAB ir izveidojis pienācīgu sistēmu dokumentu, kas satur valsts noslēpumu, aizsardzībai. Loskutovs gan piebilda, ka gan pats KNAB, gan arī Satversmes aizsardzības birojs regulāri veicot šādas pārbaudes.

Politiķis arī cer, ka vainīgais tiks atklāts, tomēr esot skaidrs, ka vainīgais darījis visu, lai viņu nepieķertu.

Vaicāts, vai tas kā varētu ietekmēt Streļčenoka izredzes atkārtoti tikt ieceltam KNAB priekšnieka amatā, Loskutovs teica, ka paļaujas uz konkursa komisijas objektivitāti, kas vērtēs lietas un procesus kopumā, nevis tikai šādus atsevišķus elementus.

Jau ziņots, ka KNAB pazudis viens no aktīvas operatīvās uzskaites lietas sējumiem.

Slepenā materiāla pazušana konstatēta pagājušā nedēļā. No KNAB apstiprinājumu par materiāla pazušanu neizdevās iegūt, jo, kā norādīja KNAB sekretariāta vadītāja Māra Priedīte, birojs nekomentēs jautājumus, kas saistīti ar valsts noslēpuma objektu pārvaldību.

Tikmēr premjerministra Māra Kučinska (ZZS) preses sekretārs Andrejs Vaivars  sestdien norādīja, ka Ministru prezidents nav saņēmis informāciju par šo gadījumu.

Savukārt LTV vēstīja, ka Satversmes aizsardzības birojs LTV apstiprinājis, ka saņēmis informāciju no KNAB par klasificētas informācijas pazušanu.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 18
  • Lietuvietis Ēvalds izkrāpj 100 miljonus ASV dolāru, savās shēmās izmantojot arī Latviju 2
  • Policija atradusi deviņus gadus veco Artūru, kurš vakarā nepārnāca mājās 6