Baznīcas ordenis Lembergam tika piešķirts 25.septembrī Ventspils pareizticīgo baznīcā.

Lembergam pasniegts Svētā svētmocekļa Rīgas un Latvijas arhibīskapa Jāņa (Pommera) ordenis 113

Ziņas
2016. gada 26. septembrī 10:29
Ventspils mēram Aivaram Lembergam ("Latvijai un Ventspilij") pasniegts Svētā svētmocekļa Rīgas un Latvijas arhibīskapa Jāņa (Pommera) ordenis.

Kā vēsta Ventspils pašvaldības portāls, ordenis Lembergam piešķirts par sniegto atbalstu Ventspils pareizticīgo baznīcas restaurācijai. Lembergs darbojas baznīcas pilnvaroto padomē, kas rūpējas par svētnīcas atjaunošanu. Ventspils pareizticīgo baznīcas restaurācijai pašvaldība sniedz finansiālu atbalstu 35 000 eiro apmērā arhitektūras pieminekļa uzturēšanai.

Ventspils pareizticīgo baznīcā, kas šogad svin savu 115.gadadienu, noslēdzies kārtējais restaurācijas darbu posms. Visi rekonstrukcijas darbi tiek veikti ar metropolīta Aleksandra svētību.

Baznīcas ordenis Lembergam tika piešķirts 25.septembrī Ventspils pareizticīgo baznīcā, kur par godu Svētītājam Nikolajam Brīnumdarītājam notika Dievišķā liturģija, kuru vadīja Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs.

Jau ziņots, ka arī Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājam Aleksandram Bartaševičam (SC) piešķirts Svētā svētmocekļa Rīgas arhibīskapa Jāņa III pakāpes ordenis par daudzpusīgu palīdzību un atbalstu Rēzeknes Dievmātes piedzimšanas katedrāles kupola atjaunošanā.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA 
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Dzīvnieku mocītājs Kalētu fermā turpina mērdēt lopus 36
  • Vīrietis krāpj grūtnieci. Kāpēc tieši tagad un - tik nežēlīgi? 16
  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 28