Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ekspertīžu rezultāti liecina, ka griesti nogruvuši, jo nebija izvēlēti atbilstošas kvalitātes materiāli - tie bijuši pārāk neizturīgi.

Pirms 2 gadiem Pumpuru vidusskolā nokrita griesti. Tagad kriminālvajāšana pret arhitekti, būvuzraugu un darbu vadītāju 15

112
2016. gada 26. septembrī 14:42 2016. gada 26. septembrī 14:42
Valsts policija lūgusi sākt kriminālvajāšanu pret arhitekti, būvuzraugu, būvdarbu vadītāju un apakšuzņēmēja firmas pārstāvi par piekaramo griestu nobrukšanu Pumpuru vidusskolā Jūrmalā.

Rīgas tiesu apgabala prokuratūrai lūgts sākt kriminālvajāšanu lietā par būvniecības normu pārkāpumiem, kā rezultātā 2014.gada 6.oktobrī nobruka būves daļas griestu konstrukcija Pumpuru vidusskolā.
Ekspertīžu rezultāti liecina, ka griesti nogruvuši, jo nebija izvēlēti atbilstošas kvalitātes materiāli - tie bijuši pārāk neizturīgi.

Izmeklēšanas laikā iegūti pierādījumi, kas dod pamatu sākt 1972.gadā dzimušā arhitekta, 1984.gadā dzimušā būvuzrauga, 1961.gadā dzimušā būvdarbu vadītāja un 1984.gadā dzimušā apakšuzņēmēja firmas pārstāvja kriminālvajāšanu. Iepriekš šīs personas nav nonākušas policijas redzeslokā. Pret minētajām personām sākts kriminālprocess par būvju celtniecības normu vai noteikumu pārkāpšanu, ja tā rezultātā sabrukusi būves daļa. Par šādu noziegumu likumā paredzēta īslaicīga brīvības atņemšana vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Brīdī, kad nogruva skolas pirmā stāva gaiteņa piekaramo griestu konstrukcija, notika mācību stundas, līdz ar to skolēni atradās mācību klasēs un laimīgas sagadīšanās dēļ nebija cietušo.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA, Edgar Zeiza, Dāvis Rudzītis

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 17
Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 94
Aleksandrs no Ņižņijnovgorodas ar savu neparasto mājdzīvnieku dzen izmisumā kaimiņus 15
Skatīt visus komentārus