12 Foto
Ekspertīžu rezultāti liecina, ka griesti nogruvuši, jo nebija izvēlēti atbilstošas kvalitātes materiāli - tie bijuši pārāk neizturīgi.

Pirms 2 gadiem Pumpuru vidusskolā nokrita griesti. Tagad kriminālvajāšana pret arhitekti, būvuzraugu un darbu vadītāju 15

Ziņas
2016. gada 26. septembrī 14:42
Valsts policija lūgusi sākt kriminālvajāšanu pret arhitekti, būvuzraugu, būvdarbu vadītāju un apakšuzņēmēja firmas pārstāvi par piekaramo griestu nobrukšanu Pumpuru vidusskolā Jūrmalā.

Rīgas tiesu apgabala prokuratūrai lūgts sākt kriminālvajāšanu lietā par būvniecības normu pārkāpumiem, kā rezultātā 2014.gada 6.oktobrī nobruka būves daļas griestu konstrukcija Pumpuru vidusskolā.
Ekspertīžu rezultāti liecina, ka griesti nogruvuši, jo nebija izvēlēti atbilstošas kvalitātes materiāli - tie bijuši pārāk neizturīgi.

Izmeklēšanas laikā iegūti pierādījumi, kas dod pamatu sākt 1972.gadā dzimušā arhitekta, 1984.gadā dzimušā būvuzrauga, 1961.gadā dzimušā būvdarbu vadītāja un 1984.gadā dzimušā apakšuzņēmēja firmas pārstāvja kriminālvajāšanu. Iepriekš šīs personas nav nonākušas policijas redzeslokā. Pret minētajām personām sākts kriminālprocess par būvju celtniecības normu vai noteikumu pārkāpšanu, ja tā rezultātā sabrukusi būves daļa. Par šādu noziegumu likumā paredzēta īslaicīga brīvības atņemšana vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Brīdī, kad nogruva skolas pirmā stāva gaiteņa piekaramo griestu konstrukcija, notika mācību stundas, līdz ar to skolēni atradās mācību klasēs un laimīgas sagadīšanās dēļ nebija cietušo.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA, Edgar Zeiza, Dāvis Rudzītis
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Pasaule smīkņā par neizskaidrojumu Trampa dīvainību. VIDEO 13
  • Latvietim Andrejam Īrijā piespriež mūža ieslodzījumu. Cietumā sēž arī viņa brālis 4
  • Murgs... teroristi grasījās spridzināt slaveno Rialto tiltu Venēcijā 1