Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Trenera Ēvalda Grabovska grāmatas "Hokeja elpas skartie" prezentācija

Ziņas
2016. gada 26. septembrī 17:27 2016. gada 26. septembrī 17:27
4. oktobrī plkst. 17.30 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 2.stāvā) notiks Ēvalda Grabovska grāmatas „Hokeja elpas skartie” atvēršana. Prezentācijā piedalīsies autors un grāmatas izdevēji.

Izdevniecības „Lauku Avīze” izdotajā grāmatā Ēvalds Grabovskis – leģendārā Viktora Tihonova līdzgaitnieks un pēctecis Rīgas „Dinamo” galvenā trenera amatā – paver priekškaru uz populārās komandas ikdienas noslēpumiem un kopā ar lasītāju izstaigā Latvijas hokeja vairāk nekā 80 gadus garās vēstures līkločus.

Grāmatā sastapsiet veselu galeriju spilgtu personību – Elmāru Bauri un Edgaru Rozenbergu, Viktoru Tihonovu un Helmutu Balderi, Vladimiru Jurzinovu un Kirovu Lipmanu. Aizraujoši – kā jau hokejā tas notiek. Tas ir Ēvalda Grabovska stāsts par spēlēšanu meistarkomandā, darbu līdzās Viktoram Tihonovam, piecarpus sezonām pie Rīgas „Dinamo” stūres un darbu triju valstu – Bulgārijas, Polijas un Latvijas – izlasēs.

„Ilggadējā hokeja trenera Ēvalda Grabovska grāmata ir aizraujošs ceļojums Latvijas hokeja pasaulē. XX gadsimta četrdesmito un piecdesmito gadu zvaigznes Elmāra Baura gaitas laikmetu griežos un Rīgas “Daugavas” spēlētāju piedzīvojumi Krievijā sešdesmitajos gados. Viktora Tihonova nepārvērtējamais ieguldījums Latvijas hokeja attīstībā un Vladimira Jurzinova pretrunīgais veikums. Līderi un ikdienā nenovērtētie čaklie darbarūķi – grāmatas lappusēs sastapsiet interesantu varoņu galeriju un ielūkosieties lielā hokeja aizkulisēs,” raksta grāmatas redaktors, pazīstamais sporta žurnālists Guntis Keisels:

„Vēlme apkopot Latvijas hokeja vēsturi stiprinājās, domājot, cik maz mēs zinām, cik maz interesējamies viens par otru. Apjaušot, cik īsa ir mūsu atmiņa un cik ātri aizmirstam visu, kas neattiecas uz pašu. Nemaz jau nerunājot par cieņas izrādīšanu hokeja ciltstēviem, iepriekšējām paaudzēm, viņu paveiktajam un sasniegtajam,”  par savu grāmatu saka autors, hokejists, treneris – Ēvalds Grabovskis.

Karlīna Timofejeva / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 24
Vējonis valsts augstākos apbalvojumus pasniedz Kantānei, Marhilēvičam, Gunai Zariņai un citiem ievērojamiem cilvēkiem 36
Prominences, sportisti, inteliģence... Kas šogad apmeklēja svinīgo svētku koncertu? 40
Pievienot komentāru