Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Plānots, ka jaunais komplekss varētu uzņemt pirmos apmeklētājus jau nākamā gada septembrī.

Stadionu Barona ielā 116a pārveidos par multifunkcionālu sporta un aktīvās atpūtas kompleksu. FOTO 3

Ziņas
2016. gada 26. septembrī 18:38 2016. gada 26. septembrī 18:38
Pirmdien, 26.septembrī, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, pārstāvji no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta un Pilsētas attīstības departamenta iepazinās ar Rīgas domes Īpašuma departamenta sagatavotajiem priekšlikumiem vecā LU stadiona Kr.Barona 116a pārbūvē.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs: “Pilsētas centrā mums ir daudz parku, bet tie lielākoties ir veci parki ar nelieliem spēļu laukumiem. Centrā dzīvo aptuveni 5000 iedzīvotāju, kuriem nav kur nodarboties ar sportiskām aktivitātēm vai pavadīt laiku kopā ar bērniem. Tādēļ šeit tiks izveidots  lielākais bērnu laukums pilsētas centrā,  līdzīgs kā tikko atklātajam sporta un aktīvās atpūtas kompleksam pie Deglava ielas kalna.”

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks informēja, ka projekts pašvaldībai izmaksās 2,5 līdz 3 miljonus eiro un jau šodienas Pilsētas īpašumu komitejas sēdē deputāti apstiprināja pirmo nepieciešamo finansējuma daļu.  

Pēc teritorijas un esošo ēku apskates  Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs klātesošos informēja par iecerēm. Aptuveni 4 hektārus lielo teritoriju   pēc attīstīšanas nodos apsaimniekošanā Rīgas Centra Humanitārajai vidusskolai. Skolā šobrīd mācās 1038 skolēni un tai nav sava sporta laukuma. Pavisam apkārtējās skolās mācās aptuveni 6,5 tūkstoši skolēnu, kuriem turpmāk sporta stundas būs iespējams pavadīt jaunajā sporta un aktīvās atpūtas kompleksā, bet pēc stundu beigām tas būs pieejams visiem iedzīvotājiem.

 

 Plānots, ka visas vecās un ekspluatācijai nederīgās saimniecības ēkas kompleksa teritorijā tiks nojauktas, tāpat tiks izzāģēti vecie un nokaltušie koki un to vietā stādīti jauni. Pie kompleksa galvenās ieejas tiks izvietota administrācijas ēka, kurā atradīsies apsardze ar video novērošanu, telpas inventāram, ģērbtuves un tualetes.

Pašā kompleksa teritorijā plānota vieta basketbola laukumam,  te būs arī vingrošanas laukums, futbola laukums  un trīs multifunkcionāli laukumi.

Tāpat būtiska teritorija tiks atvēlēta rotaļām – plānots, ka jaunajā kompleksā būs pilsētas centrā lielākais bērnu rotaļu laukums, vismaz 7000 kvadrātmetru platībā. Tas tiks dalīts divās daļās – rotaļu elementi bērniem pirmskolas un sākumskolas vecumā, un rotaļu elementi vecākiem bērniem.

Kompleksā atradīsies arī  visiem standartiem atbilstoša slidotava 2800 kvadrātmetru platībā. Ledu uz tās laukuma varēs ražot pat līdz plus pieciem grādiem, savukārt spēlēt līdz pat +12 grādu temperatūrā.  

Tostarp ir padomāts arī par skeitotājiem –  1660 kvadrātmetru platībā tiks izveidots skeitošanas laukums. Tāpat arī ierīkots skrejceļš, tāllēkšanas sektors, papildu sešas ģērbtuves un četras tribīnes skatītājiem. Visā teritorijā atradīsies arī 40 tualetes, tai skaitā arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Savukārt autostāvvieta pie kompleksa nebūs liela – 11 vietas, kas paredzētas ģimenēm un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Plānots, ka jaunais komplekss varētu uzņemt pirmos apmeklētājus jau nākamā gada septembrī.


Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Karlīna Timofejeva / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 14
Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 122
Rīga atkal staro! Sācies spožākais festivāls 9
Pievienot komentāru