Ministre atzina, ka seniori ir liela populācijas struktūra, par kuru ir jādomā.

Čakša vēl nezina, kā izstrādāt atsevišķu veselības aprūpes sistēmu pensionāriem 19

Ziņas
2016. gada 27. septembrī 18:41
Veselības ministre Anda Čakša pagaidām nezina, kā izstrādāt atsevišķu veselības aprūpes sistēmu pensionāriem.

Šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā deputāti iztaujāja veselības ministri par dažādiem jautājumiem. Tā, piemēram, deputāts un Latvijas Pensionāru federācijas vadītājs Andris Siliņš (ZZS) vēlējās noskaidrot, vai pensionāri var cerēt uz valsts finansētu veselības aprūpes sistēmas ieviešanu.

Čakša norādīja, ka puse no veselības aprūpes budžeta jau tagad tiek tērēti cilvēkiem virs 60 gadu vecuma, līdz ar to viņa nezina, kā precīzi var izstrādāt atsevišķu sistēmu pensionāriem. Viņa gan norādīja, ka var solīt, ka bērniem nav rindu pie speciālistiem, ka viņi ir veseli un ka visiem iedzīvotājiem veselības aprūpe ir pieejama.

Ministre atzina, ka seniori ir liela populācijas struktūra, par kuru ir jādomā. Viņa pieļāva, ka risinājums varētu būt ilgtermiņa aprūpes izveide, kā arī šeit var runāt par sadarbību ar sociālajiem dienestiem, līdz ar to Čakša pieļāva, ka šo jautājumu jāskata kopā ar Labklājības ministriju.

Veselības aprūpes sistēma senioriem bija viens no jautājumiem, par kuru Latvijas Pensionāru federācija nesen vāca parakstus.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Ieroču atļaujas izsniedzējs runā publiski: noziegums, par kuru tur aizdomās Egidiju, ir kas nepieredzēts 16
  • Latviešu čalis parāda, kā zibenīgi kļūt par zvaigzni feisbukā 22
  • Sieva Francijā pieķer vīru, kūtiņā seksuāli izmantojot savu vistu 8