Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Eiropas Savienības Reģionu komitejas vadītājs Marku Markula.

Latvija bēgļiem nav pievilcīga valsts, atzīst Eiropas ierēdnis 15

Politika
2016. gada 28. septembrī 09:22 2016. gada 28. septembrī 09:22
Latvija bēgļiem nav starp tām valstīm, kur viņi labprāt dotos un lūgtu patvērumu, uzskata Eiropas Savienības Reģionu komitejas vadītājs Marku Markula.

"Iespējams, man Latvija varētu būt interesanta vieta, uz kuru doties, kur piedalīties kādās konferencēs vai pat kādu laiku padzīvot, bet bēgļi lūkojas pēc darbavietām, pēc iespējas saņemt pienācīgu atalgojumu, sociālās garantijas," atklāja Markula. Viņš minēja Zviedriju un Somiju, kas šajā ziņā ir krietni vien attīstītākas valstis, ņemot vērā, ka sociālā politika attīstīta jau gadu desmitiem.

Tāpat viņš atgādināja, ka informāciju par patvēruma meklēšanai pievilcīgajām valstīm bēgļi nodod cits citam. Latvija šajā ziņā esot mazāk pievilcīga nekā Vācija vai Zviedrija. Arī Somija kļuvusi par galamērķi lielam skaitam bēgļu, jo izplatījās ziņas, ka Somijā iespējams ātri nokārtot visas nepieciešamās formalitātes, ir laba sociālo garantiju sistēma, labi dzīves apstākļi.

Taču svarīgākais tomēr būtu vairāk līdzekļu ieguldīt, lai normalizētu situāciju šo cilvēku dzimtenēs. Šajā jautājumā būtu jāsadarbojas visai Eiropas Savienībai, jo tā ir kopīga problēma. Viņa ieskatā, Eiropas Savienībai ir jāpalīdz šiem cilvēkiem, kas, bēgot no kara savā dzimtenē, nonākuši Eiropā.

LETA/Foto: Ieva Makare/LETA

Citi šobrīd lasa

Lidojums ar vintedža piesitienu: tā izskatās vienā no interesantākajiem Rīgas dzīvokļiem 14
Izmeklētājiem jaunumi zviedru žurnālistes Kimas Vallas slepkavības lietā
Caur atslēgas caurumu: ieskats Baltkrievijas ciemos, kur 21. gadsimts nav lielā cieņā
Skatīt visus komentārus