Eiropas Savienības Reģionu komitejas vadītājs Marku Markula.

Latvija bēgļiem nav pievilcīga valsts, atzīst Eiropas ierēdnis 15

Politika
2016. gada 28. septembrī 09:22 2016. gada 28. septembrī 09:22
Latvija bēgļiem nav starp tām valstīm, kur viņi labprāt dotos un lūgtu patvērumu, uzskata Eiropas Savienības Reģionu komitejas vadītājs Marku Markula.

"Iespējams, man Latvija varētu būt interesanta vieta, uz kuru doties, kur piedalīties kādās konferencēs vai pat kādu laiku padzīvot, bet bēgļi lūkojas pēc darbavietām, pēc iespējas saņemt pienācīgu atalgojumu, sociālās garantijas," atklāja Markula. Viņš minēja Zviedriju un Somiju, kas šajā ziņā ir krietni vien attīstītākas valstis, ņemot vērā, ka sociālā politika attīstīta jau gadu desmitiem.

Tāpat viņš atgādināja, ka informāciju par patvēruma meklēšanai pievilcīgajām valstīm bēgļi nodod cits citam. Latvija šajā ziņā esot mazāk pievilcīga nekā Vācija vai Zviedrija. Arī Somija kļuvusi par galamērķi lielam skaitam bēgļu, jo izplatījās ziņas, ka Somijā iespējams ātri nokārtot visas nepieciešamās formalitātes, ir laba sociālo garantiju sistēma, labi dzīves apstākļi.

Taču svarīgākais tomēr būtu vairāk līdzekļu ieguldīt, lai normalizētu situāciju šo cilvēku dzimtenēs. Šajā jautājumā būtu jāsadarbojas visai Eiropas Savienībai, jo tā ir kopīga problēma. Viņa ieskatā, Eiropas Savienībai ir jāpalīdz šiem cilvēkiem, kas, bēgot no kara savā dzimtenē, nonākuši Eiropā.

LETA/Foto: Ieva Makare/LETA

Citi šobrīd lasa

Ogres vidusskolā vīrietis ļaujas kaislībai un sagādā baudu strādniekiem 16
Ameriks pauž, ka publiskotās telefonsarunas esot viltojums 34
Vecpuisis Ķīnā savā loceklī salādē 15 adatas - tīri tā, baudai 3
Skatīt visus komentārus