Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Cilvēku kontrabandas grupējuma, kurš Latvijā pāri robežai ieveda vjetnamiešus, aizturēšana noritēja kā asa sižeta filmā. Kontrabandisti bija čečenu izcelsmes Krievijas pilsoņi.

Trillera cienīgā veidā aiztur čečenus, kuri Latvijā ieveda vjetnamiešus. VIDEO 17

112
2016. gada 28. septembrī 15:28 2016. gada 28. septembrī 15:28
Sadarbojoties Latvijas, Lietuvas un Polijas robežsardzei, sagrauta organizētas noziedzības grupa, kas nodarbojās ar cilvēku kontrabandu – ar Vjetnamas pilsoņu pārvietošanu pa tā saukto Baltijas maršrutu - no Krievijas uz Eiropu. Arestētas 14 personas, tostarp 10 čečenu izcelsmes Krievijas pilsoņi.

Aizturēšanas operāciju, kas līdzinājās asa sižeta filmai, Latvijas, Lietuvas un Polijas robežsardze sāka plānot jau gada sākumā. Lai iegūtu pietiekami daudz pierādījumu un tiktu klāt cilvēku kontrabandas organizētājiem un līderiem, soli pa solim tika dokumentēta katra  grupas darbība. Izsekots viss maršruts no Latvijas – Krievijas pierobežas līdz Polijai, vēsta LTV Ziņas.

„Latvijas pierobežā izdevās aizturēt desmit čečenu izcelsmes Krievijas pilsoņus,” sacīja Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Guntis Pujāts. „Aizturēšana notika tiešā robežas tuvumā, atsevišķos gadījumus līdz pat 40 kilometrus no robežas pēc tam, kad viņi bija veikuši nelegālu pārvietošanu. Tika veikti meklēšanas pasākumi, lai atmaskotu, kur šīs personas atrodas,” sacīja Pujāts.

Latvijā ir notverti izpildītāji, kuri veica personu pārvietošanu pāri robežai kā pavadoņi. Viņu loma bija pārvietot pāri Latvijas - Krievijas robežai un nodot tālāk nākamajam organizētās grupas posmam, lai nogādātu nelegālos imigrantu Polijā.

Vienu no galvenajiem organizētājiem – arī čečenu izcelsmes Krievijas pilsoni, par kuru bija izdots Eiropas apcietināšanas orderis, aizturēja Lietuvas tiesību sargājošās iestādes.

Latvijas robežsargi atzīst, ka cilvēku kontrabandas grupējuma sagraušana mazinās nelegālās imigrācijas spiedienu uz „zaļās” robežas ar Krieviju. Šīs operācijas laikā triju valstu robežsargi kopumā aizturēja 84 nelegālos imigrantus no Vjetnamas. 38 no tiem pārtvēra Latvijas robežsargi.

Kopumā šogad par nelikumīgu „zaļās” robežas šķērsošanu Latvijā jau aizturēti 305 robežpārkāpēji, tostarp 200 Vjetnamas pilsoņi un 36 personu pārvietotāji.

Sīkāk par cilvēku kontrabandistu aizturēšanu skatieties videosižetā.

Sagrauj grupējumu, kas nelegāli pārvietoja vjetnamiešus

Vjetnamieši Daugavpils robežpārkāpēju aizturēšanas centrā


Kasjauns.lv/Foto: ekrānuzņēmumi no video/Video: LTV Ziņas, Latgales Reģionālā televīzija

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA: Latvijas labākie skatuves mākslinieki ierodas uz “Spēlmaņu nakts” ceremoniju 19
Rīgas skolas direktore stāsta par piedzērušos pusaudzi, kurš piekāva policistu 65
Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 3
Skatīt visus komentārus