Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Klātesošajiem rokās bija dažādi plakāti un karogi, piemēram, ar uzrakstu: "Mūsu klusēšana kaitētu jūsu veselībai." Tāpat daudziem klātesošajiem rokās bija baloni ar uzrakstu "Dzīvības cena?".

Mediķu protestā pie Saeimas pulcējas simtiem cilvēku. FOTO 60

Sabiedrība
2016. gada 29. septembrī 13:28 2016. gada 29. septembrī 13:28
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) protests pie Saeimas nama pulcē aptuveni 300 līdz 350 cilvēku.

Kā protesta akcijas sākumā norādīja mediķu arodbiedrības vadītājs Valdis Keris, politiķi joprojām nedzird mediķu prasības, tādēļ neatliek nekas cits, kā izmantot "gara spēku - mākslas spēku". Uz skatuves tika uzvesta izrāde, kur darbojās "Tautas dzīvība" un "Zaļā nāve". "Zaļā nāve" norādīja, ka "Latvijā man ir brīnišķīga pļauja. Mūsu valstī pat izkapts vairs nav vajadzīga". Tāpat "Zaļā nāve" solīja, ka darīs visu, lai Zaļo un zemnieku savienība paliktu valdībā.

Pēc izrādes Keris aicināja klātesošos un arī visus citus cilvēkus parakstīties mediķu arodbiedrības vēstulē, kura vēlāk tiks iesniegta Saeimai. Vēstulē teikts - ja deputāti balsos par tādu budžetu, kur pietiekams finansējums netiek atvēlēts veselības aprūpei, tad "es par tevi nebalsošu".

Keris aicināja parakstīties par iesniedzamo vēstuli gan internetā, gan ārstniecības iestādēs, gan arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības namā.

Klātesošajiem rokās bija dažādi plakāti un karogi, piemēram, ar uzrakstu: "Mūsu klusēšana kaitētu jūsu veselībai", kā arī LVSADA karogi. Tāpat daudziem klātesošajiem rokās bija baloni ar uzrakstu "Dzīvības cena?".

Protesta akcija ilga apmēram 15 minūtes, un nu jau cilvēki sāk izklīst.

Protesta akcija rīkota ar mērķi panākt finansējuma pieaugumu veselības aprūpei. Tās devīze ir "Par tautas dzīvību".

Ņemot vērā mazo darba kārtības jautājumu skaitu, Saeimas sēde šodien noslēdzās vēl pirms protesta akcijas sākuma.

BNS / Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Pasakaini skaista Šveices ciematiņa pašvaldība gatava maksāt 33 tūkstošus tiem, kas tur gribētu dzīvot 33
Atrasta teju mēnesi pazudusī pusaudze Nora 22
Moderni un ar latviskiem elementiem! Prezentēts, kā Latvijas sportisti izskatīsies olimpiskajās spēlēs 36
Skatīt visus komentārus