Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kavēšanās saistīta ar to, ka Izglītības un zinātnes ministrija valdībā tikai tagad iesniegusi aprēķinus par jaunā finansējuma sadalīšanu saskaņā ar atalgojuma reformu.

1200 skolotājiem kavējas algu izmaksa 26

Sabiedrība
2016. gada 29. septembrī 20:08 2016. gada 29. septembrī 20:08
Lai gan valdība ārkārtas sēdē šodien apstiprināja valsts budžeta dotāciju, lai pedagogiem pēc jaunajiem principiem varētu izmaksāt algas, lēmums pieņemts novēloti, jo Kultūras ministrijas pārziņā esošajās skolās strādājošajiem 1200 skolotājiem jau būtu jāizmaksā algas par septembri, bet pašlaik tās kavējas, vēsta telekanāls LNT.

Kultūras ministrijas pārziņā esošajās skolās alga tiek izmaksāta mēneša beigās, tātad skolotājiem alga jāsaņem jau ceturtdien vai piektdien.

Kā skaidrojusi kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), algas tiks izmaksātas ar nedēļas kavēšanos. "Šis aprēķins un pārrēķins tiks veikts nedēļas laikā," raidījumam skaidroja Melbārde, kura gan piekritusi, ka tā nav laba prakse.

Kavēšanās saistīta ar to, ka Izglītības un zinātnes ministrija valdībā tikai tagad iesniegusi aprēķinus par jaunā finansējuma sadalīšanu saskaņā ar atalgojuma reformu.

Ministriju par kavēšanos ar finansējuma sadalīšanu kritizē arī pašvaldības. Piemēram, Ikšķiles novada skolotājiem algas diena ir pēc nedēļas, un, lai nekavētos to izmaksāšana, pašvaldība algas sākusi rēķināt, ņemot vērā provizoriskos datus par atvēlēto finansējumu. Lai ar to tiktu galā, domes darbinieki esot spiesti strādāt naktī.

Kultūras ministrija informēja, ka šodien valdības ārkārtas sēdē tika apstiprināts nepieciešamais papildu finansējums kultūrizglītības vidusskolu pedagogu darba samaksai.

Finansējuma papildu piešķīrums attieksies uz 14 vidusskolām, tostarp divām pašvaldību vidusskolām un 12 valsts kultūrizglītības vidusskolām. Kopējais finansējums Kultūras ministrijas kultūrizglītības pedagogu atlīdzībai šā gada pēdējiem mēnešiem ir piešķirts 1 213 903 eiro apmērā.

Kultūras ministrija patlaban ir nosūtījusi katrai skolai precizēto finansējuma apmēru, kā arī lūgusi to pārbaudīt. Plānots, ka šis papildu finansējums atalgojumam skolām būs pieejams, vēlākais, nākamās nedēļas vidū, lai jau līdz nedēļas beigām kultūrizglītības vidusskolas varētu pārskaitīt atalgojumu saviem pedagogiem.

LETA / Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Caur atslēgas caurumu: ieskats Baltkrievijas ciemos, kur 21. gadsimts nav lielā cieņā 65
Valteram saziedoti jau 100 000 eiro; pāri palikusī nauda aizies citiem slimniekiem
Moderni un ar latviskiem elementiem! Prezentēts, kā Latvijas sportisti izskatīsies olimpiskajās spēlēs 22
Skatīt visus komentārus