Inspektors administratīvo pārkāpumu esot pieļāvis aiz neuzmanības.

Policistu, kurš neatļauti izpauda informāciju par auto īpašniekiem, soda ar 100 eiro 16

112
2016. gada 1. oktobrī 11:02 2016. gada 1. oktobrī 11:02
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis 100 eiro naudas sodu Valsts policijas inspektoram, kurš nelikumīgi personīgās ieinteresēs ieguva informāciju par vairāku automašīnu īpašniekiem un ceļu policistiem, to nododot tālāk trešajām personām, noskaidroja KNAB.

KNAB konstatēja, ka inspektors, realizējot valsts amatpersonas amata pilnvaras, bez tiesiska pamata personīgās ieinteresēs ieguva informāciju un nodeva to tālāk trešajām personām par vairāku automašīnu īpašniekiem, kā arī par ceļu policijas personālsastāvu - kuras personas strādās konkrētajā dienā un kādās maiņās.

Informāciju, kas valsts amatpersonai ir pieejama saskaņā ar valsts amatpersonas amata pienākumu pildīšanu, aizliegts prettiesiski izpaust vai izmantot mērķiem, kas nav saistīti ar valsts amatpersonas amata pienākumu veikšanu vai konkrētu darba uzdevumu pildīšanu.

KNAB secināja, ka inspektors administratīvo pārkāpumu pieļāvis aiz neuzmanības, neparedzot seku iestāšanās iespēju, kaut gan viņam vajadzēja un viņš varēja tās paredzēt.

Par valsts amatpersonas amata funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā, pārkāpjot amatpersonai noteikto informācijas izmantošanas aizliegumu, inspektoram piemērots 100 eiro sods. Inspektors naudas sodu ir samaksājis.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Putins izmirkst līdz pēdējai vīlītei, bet pēc lietussarga nesniedzas 52
Vecpuisis Ķīnā savā loceklī salādē 15 adatas - tīri tā, baudai 3
"Tikai neķiķiniet, to darot" - populārā jūtubere Patrīcija no Rēzeknes atklāj savus nevainības zaudēšanas trikus 7
Skatīt visus komentārus