Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Tibetas kultūras dienu apmeklējums ir bez maksas, bet nepieciešams iepriekš reģistrēties uz katru no lekcijām interneta vietnē www.tibetasdienas.lv.

Aicina uz Tibetas kultūras dienām Rīgā 1

Kultūra
2016. gada 3. oktobrī 21:44 2016. gada 3. oktobrī 21:44
Nedēļas nogalē – 8. un 9. oktobrī Rīgā norisināsies Tibetas kultūras dienas, kur ikvienam apmeklētājam būs iespēja piedalīties dažādās bezmaksas aktivitātēs, kas aptvers plašu tēmu loku – no tibetiešu valodas līdz pat medicīnai no pagātnes līdz mūsdienām. Aktivitātes notiks Birojnīcā, Cydonia Gastropub un vīna bārā Garage, Elizabetes ielā.

Sestdien, 8. oktobrī plkst. 13:00 Birojnīcā notiks Tibetas kultūras dienas atklāšana ar lektores Agitas Baltgalves, LU Āzijas studiju katedras asociētās profesores, lekciju “Tibetiešu valoda laikmetu spogulī” par tibetiešu valodu, tās izcelsmi, alfabētu, izrunu un apmācības iespējām mūsdienās.

Dienas gaitā Birojnīcas telpās viesosies arī budisma pasniedzējs Helmūts Ancāns, kurš pastāstīs par VS Dalailamas mācībām “Īss ieskats budisma loģikas meistara Dharmakīrti tekstā Pramānvārtikka”. H. Ancāns absolvējis budisma filozofijas un psiholoģijas septiņu gadu klātienes mācību programmu Itālijā

Paralēli lekcijām abas dienas ikviens interesents var apmeklēt Lindas Klētnieces darbu fotoizstādi „FotoMandala”, kuras darbi tapuši tibetiešu emigrācijas centra Indijā - Dharamsalas apmeklējuma laikā. Fotoizstāde būs pieejama no 8. līdz 31. oktobrim Birojnīcā, Cydonia un vīna bāra Garage telpās.

„Pateicoties Tibetas kultūras dienām, Latvijas sabiedrībai ir iespēja ielūkoties diženas kultūras esībā, kas ar saviem miera, harmonijas un cilvēcības ideāliem atstājusi nenovērtējamu ietekmi uz visu cilvēci,” saka mākslas zinātnieks un fotoizstādes „FotoMandala” kurators Jānis Borgs. „Fotoizstādē „FotoMandala” apmeklētāji ieraudzīs latvju ceļinieces Lindas Klētnieces fotoatklāsmes, kas pauž ne tikai estētisku prieku vai romantisku fotodeju tālās austrumzemes krāsu, faktūru un grafisko ritmu virpulī, bet šeit notiek arī meditatīva apcere budisma auras lokā.”

Svētdiena, 9. oktobris, iesāksies ar bērnu rītu Cydonia telpās, kur Latvijā dzīvojošiem bērniem būs iespēja sazināties video sveicienā ar tibetiešu bērniem Dharamsalā. Pieaugušie svētdien varēs apmeklēt pasaules apceļotāja un rakstnieka Pētera Struberga lekciju „Tibeta tuvplānā” par Tibetas medicīnu, rituāliem un dzīvesveidu.

Tibetas kultūras dienas papildinās arī gleznotājas Flēras Bīrmanes lekcija „Sakrālā māksla Tibetā, tās aizsākumi un attīstība 21. gadsimtā” par Tibetas mākslu, sakrālo glezniecību. F. Bīrmane sešus gadus studējusi Tsering Art School Nepālā un ir absolvējusi glezniecības maģistratūru Latvijas Mākslas akadēmijā.

Svētdienas izskaņā apmeklētāji varēs piedalīties igauņu mūziķa Roja Stridera (Roy Strider) lekcijā par tradicionālajiem tibetiešu mūzikas instrumentiem, to skanējumu. Rojs ir leģendārās igauņu grupas Vennaskond dalībnieks, kā arī piecu grāmatu par Tibetu un Mongoliju autors.

Tibetas kultūras dienu apmeklējums ir bez maksas, bet nepieciešams iepriekš reģistrēties uz katru no lekcijām interneta vietnē www.tibetasdienas.lv.

Tibetas kultūras dienas organizē sociālā projekta Ordinary lives dalībnieki. Ordinary Lives ir sociāls projekts, kas vērš uzmanību uz apdraudētām pasaules kultūrām un to tradīcijām. Īpaši aktuālas ir kara un konfliktu zonas. “Man pasaules kultūras izpēte aizsākās ar mūziku. Vienmēr esmu meklējis autentisku, tradicionālu skanējumu no dažādiem šīs planētas nostūriem, kur dzīvo skanējumu vairs nav iespējams piedzīvot galvenokārt tādēļ, ka ir zudušas tradīciju saites, un zināšanas netiek nodotas nākamajām paaudzēm,” stāsta viens no projekta Ordinary Lives dibinātājiem Raimonds Gusarevs. “Vienkāršas dzīves pieredzes, kļūdas un atziņas, tas viss ir ārkārtīgi svarīgi, lai mēs attīstītos un nepieļautu pagātnes kļūdas,” turpina R.Gusarevs.

Karlīna Timofejeva / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 13
"Kur ir sauszeme!?" Krievijā vīri ar bobiku, ledum lūztot, tomēr izkļūst krastā 15
Autovadītāja tiesību kārtošana nākamgad mainīsies: teorijas jautājumos ieviesīs nebijušu jaunumu 25
Pievienot komentāru