Metropoles areāls, arī saukts par metropoli, ir galvenā pilsēta kopā ar tās aptverošajām piepilsētām un tuvējām pilsētām un ciematiem, kur galvenās pilsētas uzdevums ir ietekmēt ekonomisko un sociālo potenciālu.

Starptautiskā konferencē diskutēs par Rīgas metropoles areāla attīstību

Ziņas
2016. gada 5. oktobrī 23:10 2016. gada 5. oktobrī 23:10
Lai diskutētu par Rīgas metropoles areāla attīstību, ceturtdien, 6.oktobrī, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Rīgas dome organizē starptautisku konferenci “Konkurētspēja caur sadarbību: jauni stratēģiskie un pārvaldes risinājumi Rīgas metropoles areāla pašvaldībām”.

Pasākumu atklās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs. Tajā piedalīsies Rīgas metropoles areāla pašvaldību, valsts pārvaldes institūciju, nevalstiskā sektora, Eiropas lielo pilsētu sadarbības tīkla EUROCITIES pārstāvji, kā arī attīstības plānošanā iesaistīte partneri, uzņēmēji un akadēmiķi.

Konferences laikā ārvalstu ekspertu paneļdiskusijā paredzēts diskutēt par metropoles un galvaspilsētas lomu, konkurētspējas veicināšanu nacionālā un starptautiskā līmenī, apskatot Oslo, Vīnes, Gdiņas pilsētu piemērus.

Nacionālajā paneļdiskusijā valsts pārvaldes, Pierīgas pašvaldību un uzņēmējdarbības sektora pārstāvji izteiks viedokli par galvenajiem attīstības virzieniem un iespējamajiem atbalsta mehānismiem areāla konkurētspējas stiprināšanai.

Savukārt paralēlās darba grupās pasākuma dalībnieki diskutēs par risinājumiem uzņēmējdarbības vides uzlabošanai, transporta sistēmas efektīvai organizēšanai un publisko pakalpojumu pieejamībai, nosakot iesaistīto pušu lomu un atbildību.

Konference norisināsies no plkst.9.30 Rīgas domes sēžu zālē (Rātslaukumā 1).

Metropoles areāls, arī saukts par metropoli, ir galvenā pilsēta kopā ar tās aptverošajām piepilsētām un tuvējām pilsētām un ciematiem, kur galvenās pilsētas uzdevums ir ietekmēt ekonomisko un sociālo potenciālu.  Metropoles areāls tiek definēts arī kā teritorija, kas satur lielu iedzīvotāju kodolu un kaimiņos esošās kopienas ir integrētas ar sociālām un ekonomiskām saitēm.  


Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Karlīna Timofejeva / Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Policisti uz ielas pamana trūcīgi ģērbtu grūtnieci, kura nupat bija dūrusies 26
Amerikāņu asprāši kādā kulta filmā atraduši Porziņģa dubultnieku
Pēc nesaskaņām ar Porziņģi un Entoniju "Knicks" komandu pamet NBA leģenda Fils Džeksons 12
Pievienot komentāru