Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Inčukalna novada domes deputāts Igors Purmalis jau iepriekš konfliktējis ar Ivo Bernatu, taču šoreiz abu tikšanās beigusies asiņaini.

"Mani tūlīt nositīs!" Inčukalna novada deputātu strīds noved līdz asiņainam kautiņam. FOTO 111

112
2016. gada 6. oktobrī 05:45 2016. gada 6. oktobrī 05:45
Ar visai nopietniem savainojumiem beigusies divu Inčukalna novada deputātu satikšanās ceļa malā, netālu no vietējā moteļa. Konfliktējuši „Vidzemes partijas” deputāts Ivo Bernats un „Saskaņas” saraksta pārstāvis Igoru Purmalis, kuram kautiņā esot salauzts deguns un bojāta labā acs.

Deputāts Igors Purmalis, atceroties tās dienas incidentu pie moteļa „Sorbas”, izstāsta, ka Ivo Bernats viņam sitis pa seju ar metāla cauruli pēc tam kad uzbrucēja dēls ar auto šķērsojis cietušajam Igoram Purmalim ceļu.

Piedraud sašķaidīt galvu

Ceļmalā abi domes deputāti satikušies ap 13:00 dienā. „Braucu gar „Sorbām”, kur ieraudzīju svaigas šķembu un zemes kaudzes, kā arī mašīnas pēdas privātā teritorijā, iebrauktuvē, aiz uzpildes stacijas, bet zinu, ka būvvalde nekādus celtniecības darbus tur nav atļāvusi. Piebraucu un nofotografēju divas bildes,” portālam Aprinkis.lv stāsta Igors Purmalis, „Pie „Sorbām” ieraudzīju sarkanu „Iveco” kravas mašīnu, par kuru man jau sen teica, ka tā braukā pa mūsu novada ceļiem bez tehniskās apskates. Piebraucu, nofotografēju to no priekšas, kur redzama tehniskās apskates uzlīme. Tās derīgums beidzies 2010.gadā.”

Cietušais Purmalis atceras, ka tajā brīdī pie sarkanā kravas auto pienācis iespējamais šoferis, bijušais policists, kurš tūdaļ arī aizgājis prom. Kopā ar viņu bijis Ivo Bernata dēls, kurš gribējis atņemt Purmalim fotoaparātu un piedraudējis viņam ar vārdiem: „Es tev tūdaļ galvu sašķaidīšu ar trubu!”

Purmalis stāsta, ka pirms uzbrukuma viņa ceļu ar „BMW” aizšķērsojis Bernata dēls.

Sit līdz asinīm policistu degungalā

Uzdzirdot Bernata atvases draudus, Purmalis iesēdies savā automašīnā un zvanījis policijai. „Kamēr es zvanīju, manai mašīnai Bernata dēls priekšā nolika „BMW”. Policijai saku: „Man piedzina priekšā mašīnu.” Tikmēr man aizmugurē tika piedzīts vēl viens „BMW”. Purmalis pa telefonu policistiem teicis: „Mani tūlīt nositīs!”, uz ko policijas dežurants atbildējis: „Jūs neuztraucieties turpat tuvumā ir policijas ekipāža, tūlīt piebrauks.”

Slimnīcā deputāts Purmalis uzzinājis, ka viņam bojāta labās acs lēca un acs saglābšanai būs nepieciešama operācija.

„Kā vēlāk izrādījās, tā ekipāža turpat stāvējusi, pusdienojuši motelī. Sākās rosība, jo uz tās vietas pusi ir pavērstas vairākas videokameras. Es kā idiots klausīju policijai, sēdēju uz vietas un gaidīju. Te pielido Ivo Bernats ar savu „Mercedes” kravas busiņu ar visu uzrakstu „Sorbas”. Izlec ārā ar trubas galu rokā un iezveļ pa manas mašīnas stiklu. Tas vēl bija ciet. Pataisīju vaļā, saku: „Tu ko, galīgi esi? Tūdaļ policija piebrauks!” Un tad viņš man caur pusatvērto logu ar to trubas galu iesita pa seju. Pārsita degunu, un vēlāk uzzināju, ka arī sabojāja aci. Viņš vēl gribēja sist, bet es izvairījos,” uzbrukumu atceras Purmalis, kurš nesen uzzinājis, ka aci būs jāoperē.

Laikā kad Purmalim nodarīti miesas bojājumi, netālu, ēkā atradušies Valsts policijas darbinieki. Cietušais nevērsās pie ekipāžas lūgt palīdzību, jo dežurante pa telefonu ieteikusi palikt uz vietas.

Acs esot neatgriezeniski sabojāta

Purmalis stāsta, ka viņu izglābusi pašvaldības policija, kura noticējusi, ka Ivo Bernats viņu tik tiešām gribējis sist, jo, saskaņā ar Purmaļa teikto, arī domes Attīstības komitejas aprīļa sēdē viņš vicinājies uz nu jau piekautā Purmaļa pusi.

„Tā kā pašvaldības policija brauca no Rīgas puses, lai nokļūtu pie „Sorbām”, tai bija jāizbrauc pa tilta apakšu pie „Sēnītes”, tad Ivo Bernats to ieraudzīja, ielēca baltajā mašīnā un vienkārši aizbrauca prom. Tie policisti, kuru mašīnu es arī nofotografēju, iznāca ārā un teica: „Ko jūs neienācāt iekšā?” Bet man taču dežurants teica – sēdi, nenervozē, tūdaļ atnāks,” portālam Aprinkis.lv paudis Purmalis.

Pašvaldības policija izsaukusi Valsts policiju no Siguldas, kas pēcāk sastādīja protokolu un aizsūtīja savainoto deputātu uz Rīgu, lai veiktu ekspertīzi. Slimnīcā Purmalis pavadījis trīs dienas. „Rīgas Austrumu slimnīcā man fiksēja deguna kaula lūzumu, un, tā kā ar labo aci redzēju, bet viss bija tā kā miglā, mani aizveda uz Biķernieku slimnīcu, kur secināja, ka bojāta labās acs lēca. Tai būs jātaisa operācija, jo redze neatjaunošoties. Varot būt tikai sliktāk. Tagad esmu saudzējošā režīmā un neko fizisku nedrīkstu darīt,” Aprinkis.lv stāsta cietušais.

Purmalis 3. oktobrī nodevis iesniegumu policijā Rīgā, Čiekurkalnā, jo, kā pats apgalvo, vietējai policijai ne sevišķi uzticas: „Visas lietas, kuras esmu sniedzis pret Bernatu, tur ir izbeigtas. Turklāt neesmu jau pirmais, kam viņš dzīvē sola sasist seju. Tā 2013.gada aprīlī solīja arī toreizējam domes priekšsēdētājam. Nu Bernatam tas ir izdevies vismaz attiecībā uz mani. Kas būs tālāk, nezinu. Kas tur todien notika, cilvēki redzēja, bet restorānā strādājošies jau par savu darba devēju neko neteiks. Labi, ka man ir fotogrāfijas, kurās fiksēts laiks, kad un kas notika.”

Uzbrucējs noliedz, ka sitis ar cauruli

Šādi, telefonsarunā ar Aprinkis.lv, par notikušo izstāstījis pats Bernats: „Policijai liecības esmu sniedzis. Avīzes žurnālistam, kurš raksta pasūtījuma rakstu, un zinu, kas to ir pasūtījis, man nekas nav sakāms. Labāk paprasiet Purmalim, kā viņš tur manā īpašumā „Sorbu” priekšā vicinājās ar deputāta apliecību, aiztiekot manu dēlu, tātad – apdraudēja mana bērna dzīvību. Tāpēc labāk nevis tagad daliet vēl nenomedītu lāčādu, bet rūpīgāk papētiet viņa pagātni un paprasiet, ko viņš meklēja privātā teritorijā. Es negribu, kamēr notiek policijas izmeklēšana, lai mani apmelo.”

Aģentūrai LETA Bernats gan noliedza, ka Purmalim būtu sitis ar cauruli, apgalvojot, ka tādā gadījumā cietušais būtu "bēdīgākā stāvoklī". "Tas viss, kas notiek, izklausās pēc briesmu stāsta. Intereses pēc vajadzētu pārbaudīt Purmaļa kunga personību - kur un kāpēc viņš ir sēdējis, cik viņam šobrīd ierosinātu krimināllietu, un tad visu notikušo arī varētu atšķetināt," uzskata Bernats.

Policija uzsāk lietvedību

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Siguldas iecirkņa Kārtības policijas priekšniece Natālija Sedova Aprinkis.lv apstiprināja, ka Siguldas iecirknī pagājušajā pirmdienā, dienā, kad gandrīz visi iecirkņa darbinieki atradās Sējas novadā un meklēja pazudušu sievieti, atskanēja telefona zvans par konfliktu Vangažos, pie kafejnīcas „Sorbas”.

Ierodoties notikuma vietā, policijas darbinieki vizuāli novērtēja Igoru Purmali, secināja, ka viņa ārējie savainojumi neliecina par vidējiem vai smagiem miesas bojājumiem, tāpēc uzsāka administratīvā lietvedība par maznozīmīgu miesas bojājumu tīšu nodarīšanu. Turpat notikuma vietā policisti aptaujājuši arī lieciniekus. Administratīvās lietvedības ietvaros Purmalim tika nozīmēta medicīniskā ekspertīze, līdz kuras rezultātu saņemšanai nav zināms, kādas pakāpes miesas bojājumus viņš ir guvis.

Ja tie izrādīsies vidējas vai smagas pakāpes, administratīvā lietvedība tiks izbeigta un tiks uzsākts kriminālprocess. Komentējot Purmaļa neapmierinātību ar policijas darbu, Sedova atklāja, ka Purmalis, tāpat kā Bernats, regulāri vēršas policijā ar iesniegumiem vienam pret otru un Purmali regulāri neapmierina policijas darbs un lēmumi.

Arī Purmalim savulaik pārmesta agresīva uzvedība

Jāpiemin, ka Igors Purmalis jau iepriekš nonācis mediju redzeslokā. Šī gada martā raidījums "Bez Tabu" ziņoja, ka deputāts Vangažos uzņēmies kāda garāžu kooperatīva ēku apsarga lomu un savus pienākumus pilda visnotaļ agresīvi. Iesūtītajos video materiālos tika fiksēts kā kungs, aizbildinoties ar teritorijas sargāšanu, draud pielietot gāzes baloniņu un fiziski aizskar kādas sievietes, kura ir kooperatīva biedrs vīru, kurš vienkārši vēlas aizkļūt līdz sievas garāžai.

Kasjauns.lv/Foto: Aprinkis.lv

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Ziemas olimpiskajās spēlēs pirmo reizi startēs Nigērija. Tās būs šīs daudzpusīgās meitenes 4
Skatīt visus komentārus