Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam noteicis aizdomās turētā statusu divos kriminālprocesos.

"Es, atvainojiet, d*ršu virsū!" - Jūlija Krūmiņa pirmie vārdi pēc atbrīvošanas. VIDEO 64

Sabiedrība
2016. gada 6. oktobrī 13:56 2016. gada 6. oktobrī 13:56
Lietā par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu aizdomās turētais uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš uzskata, ka birojs meklē "augoņus un nenodarbojas ar normālām lietām".

Krūmiņš uz zvaniem neatbildēja, taču Latvijas Radio un Latvijas Televīzijai šorīt pēc atbrīvošanas viņš teica, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) meklējot "augoņus" un birojs nenodarbojoties ar normālām lietām. "Viņi mani paceļ augšā, noturēja divas dienas pliku, divas dienas nedeva ēst, un es gulēju pliks, un tikai tāpēc, ka es biju ieskaitījis naudu kādai partijai atļautā nozīmē. Tagad meklē, kāpēc es skaitīju," norādījis miljonārs.

Krūmiņš pirms diviem gadiem ziedojis 15 000 eiro Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), kuras pārstāvi, Jūrmalas mēru Gati Truksni arī tur aizdomās par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā. Miljonāra meita Maija Čerņavska 2014.gadā ZZS pārskaitījusi 15 000 eiro un tikpat - partijai "No sirds Latvijai" (NSL).

Krūmiņš noliedza, ka būtu ziedojis vairāk, nekā likumā atļauts. "Pasakiet, kā es varu vairāk ziedot, nekā likums paredz, ja te vairāk nevar ziedot kā 15 000 eiro," retoriski vaicāja uzņēmējs.

Krūmiņam ir arī savs skatījums par piemērotajiem drošības līdzekļiem - aizliegumu tikties ar konkrētām personām un aizliegumu izbraukt no valsts. "Bet es diršu, atvainojiet, diršu virsū, es braukšu tāpat ārā, kur man vajag. Man nav "svetaforu", man nav kur braukt, jo es pašlaik rakstu grāmatu," uzsvēra Krūmiņš un piebilda, ka dzīvojot Siguldā, kur viņam esot ļoti labi.

Jau ziņots, ka KNAB Krūmiņam noteicis aizdomās turētā statusu divos kriminālprocesos. Vienā kriminālprocesā uzņēmējam kā drošības līdzeklis piemērots aizliegums izbraukt no valsts un tikties ar konkrētām personām, bet otrā kriminālprocesā viņam drošības līdzeklis nav piemērots.

Jūlija Krūmiņa komentārs pēc iznākšanas no KNAB - video:

KNAB vienā no kriminālprocesiem, kas sākts par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, aizturējusi arī Jūrmalas mēru Gati Truksni (ZZS) un savulaik ar partiju NSL saistīto Jorenu Raitumu. Abiem piemēroti aizdomās turētā statusi, taču šobrīd abi ir atbrīvoti un viņiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Kopumā KNAB bija aizturējis četras personas.

Tikmēr no amata atstādināta Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāja Aija Orniņa. Orniņa aģentūrai LETA apliecināja, ka KNAB viņai inkriminē neizpaužamu ziņu izpaušanu un "piedāvājuma pieņemšanu" no Krūmiņa. Viņa gan norādīja, ka konkrētais process nav saistīts ar kriminālprocesu par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, kurā aizturēts Krūmiņš un Truksnis.


LETA/Foto: Ekrānuzņēmumsno video

Citi šobrīd lasa

Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 27
Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 24
Prominences, sportisti, inteliģence... Kas šogad apmeklēja svinīgo svētku koncertu? 37
Skatīt visus komentārus