Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
45 minūtes garās filmas "Putina slepenie tīkli. Kā Krievija šķeļ Rietumus" viena no varonēm arī Ždanoka.

Kāds "gods"... Ždanoka kļuvusi par varoni vācu filmā par Putina centieniem sašķelt Rietumus 91

Sabiedrība
2016. gada 7. oktobrī 08:54 2016. gada 7. oktobrī 08:54
Eiropas Parlamentā (EP) no Latvijas ievēlētā Tatjana Ždanoka kļuvusi par varoni Vācijas telekanālā ZDF nule kā demonstrētajā dokumentālajā filmā par Krievijas prezidenta Vladimira Putina centieniem sašķelt Rietumus, vēsta raidorganizācija "Deutsche Welle".

45 minūtes garās filmas "Putina slepenie tīkli. Kā Krievija šķeļ Rietumus" pārējie varoņi ir bijušais uzņēmuma "Krievijas Dzelzceļš" vadītājs Vladimirs Jakuņins, kurš tagad vada fondu "Civilizāciju dialogs", oligarhs Konstantīns Malofejevs, filozofs Aleksandrs Dugins un bijušais Sanktpēterburgas trollis Vitālijs.

Kaut arī Ždanoka EP ir "zaļo" frakcijā, tomēr viņa bieži vien nebalso kopā ar frakciju, bet gan Kremļa garā, konstatējuši ZDF žurnālisti. Viņi arī norāda, ka Ždanoka dažām savām aktivitātēm saņēmusi naudu no fonda "Russkij mir", kura uzraudzības padomē ir Jakuņins, turklāt arī viņa pati to apstiprina.

Filmā tika demonstrēti kadri no Ždanokas EP rīkotās noklausīšanās, kuras gaitā, kā skaidro autori, vārds tika dots vienīgi tiem, kas pie pieturas pie Krievijas versijas par 2014.gada 2.maija traģiskajiem notikumiem Odesā.

Filmā iekļautajos arhīva materiālos redzams, kā 2009.gadā Ždanokas vēlēšanu kampaņu atbalsta Krievijas politiķis Georgijs Muradovs.

Vienā no Ždanokas tikšanās reizēm ar vēlētājiem veterāniem tiek izdalīti pa 3000 rubļu (43 eiro). "Vai Muradovs atveda naudu uz Rīgu, lai pirktu Ždanokai balsis?" vaicāja filmas autori.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA; ITAR-TASS

Citi šobrīd lasa

Ko dara pasaulē slavenākā sabiedrībās dāma, lai iemantotu sapņu figūru? 10
Putins Ļeņina mūmiju salīdzina ar svēto pīšļiem 60
"Rīgas ūdens" iedzīvotājiem pēkšņi piestādījis savādus rēķinus tūkstošiem eiro apmērā 71
Skatīt visus komentārus