45 minūtes garās filmas "Putina slepenie tīkli. Kā Krievija šķeļ Rietumus" viena no varonēm arī Ždanoka.

Kāds "gods"... Ždanoka kļuvusi par varoni vācu filmā par Putina centieniem sašķelt Rietumus 91

Ziņas
2016. gada 7. oktobrī 08:54
Eiropas Parlamentā (EP) no Latvijas ievēlētā Tatjana Ždanoka kļuvusi par varoni Vācijas telekanālā ZDF nule kā demonstrētajā dokumentālajā filmā par Krievijas prezidenta Vladimira Putina centieniem sašķelt Rietumus, vēsta raidorganizācija "Deutsche Welle".

45 minūtes garās filmas "Putina slepenie tīkli. Kā Krievija šķeļ Rietumus" pārējie varoņi ir bijušais uzņēmuma "Krievijas Dzelzceļš" vadītājs Vladimirs Jakuņins, kurš tagad vada fondu "Civilizāciju dialogs", oligarhs Konstantīns Malofejevs, filozofs Aleksandrs Dugins un bijušais Sanktpēterburgas trollis Vitālijs.

Kaut arī Ždanoka EP ir "zaļo" frakcijā, tomēr viņa bieži vien nebalso kopā ar frakciju, bet gan Kremļa garā, konstatējuši ZDF žurnālisti. Viņi arī norāda, ka Ždanoka dažām savām aktivitātēm saņēmusi naudu no fonda "Russkij mir", kura uzraudzības padomē ir Jakuņins, turklāt arī viņa pati to apstiprina.

Filmā tika demonstrēti kadri no Ždanokas EP rīkotās noklausīšanās, kuras gaitā, kā skaidro autori, vārds tika dots vienīgi tiem, kas pie pieturas pie Krievijas versijas par 2014.gada 2.maija traģiskajiem notikumiem Odesā.

Filmā iekļautajos arhīva materiālos redzams, kā 2009.gadā Ždanokas vēlēšanu kampaņu atbalsta Krievijas politiķis Georgijs Muradovs.

Vienā no Ždanokas tikšanās reizēm ar vēlētājiem veterāniem tiek izdalīti pa 3000 rubļu (43 eiro). "Vai Muradovs atveda naudu uz Rīgu, lai pirktu Ždanokai balsis?" vaicāja filmas autori.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA; ITAR-TASS

Izlasi

Pētījumā par vardarbību skolās Latvijai pazemojoši rezultāti 28
Kā komunistu cenzūra to pieļāva? Viegla erotika un leģendārās "Kaukāza gūsteknes" zeķbikses 15
Kristaps Porziņģis savā stilā: "Atbildi sniegšu augustā! Nu labi, labi - es šovasar spēlēšu izlasē!" 16
Skatīt visus komentārus