Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Projektu plānots realizēt par desmit miljoniem eiro, tai skaitā 8,5 miljoni eiro būs Eiropas Savienības struktūrfondu finansējums un 1,5 miljoni eiro pašvaldības līdzfinansējums.

Par 10 miljoniem eiro labiekārtos infrastruktūru Grīziņkalna apkaimē

Ziņas
2016. gada 10. oktobrī 23:38 2016. gada 10. oktobrī 23:38
Pirmdien, 10. oktobrī, Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja atbalstīja kultūras un sporta kvartāla izveides projektu Grīziņkalna apkaimē, kurš paredz arī infrastruktūras labiekārtošanu Daugavas stadionam pieguļošajā teritorijā.

Projekta ietvaros plānoto objektu  būvniecību ir paredzēts veikt trijās kārtās. Pirmajā kārtā notiks Vagonu ielas sakārtošana, tai skaitā Vagonu ielas pārbūve ar caurbrauktuvi zem A.Deglava ielas satiksmes pārvada, Augšielas pārbūve, Ata ielas pārbūve, Augusta Deglava ielas satiksmes pārvada pārbūve, kā arī lietus notekūdeņu kanalizācijas kolektora izbūve no Augšielas un Jāņa Asara ielas krustojuma līdz Vagonu ielas un Pērnavas ielas krustojumam.

Savukārt otrās kārtas ietvaros tiks veikta ārējo inženierkomunikāciju sakārtošana, kas paredz lietus ūdens kanalizācijas kolektora izbūvi Matīsa ielā (no Vagonu ielas un Matīsa ielas krustojuma līdz Matīsa ielas un Valmieras ielas krustojumam), Valmieras ielā, kā arī Satekles ielā līdz Lāčplēša ielas un Satekles ielas krustojumam.

Trešā kārta paredz  krustojumu pārbūvi un satiksmes organizācijas pārkārtošanu Daugavas stadiona pievedceļos.

Projektu plānots realizēt par desmit miljoniem eiro, tai skaitā 8,5 miljoni eiro būs Eiropas Savienības struktūrfondu finansējums un 1,5 miljoni eiro pašvaldības līdzfinansējums.

Ielu labiekārtošana ievērojami atvieglos nokļūšanu uz Daugavas stadionu. Deglava ielas pārvada ietves plānots paplašināt un iezīmēt vietu arī veloceliņam. Būvniekiem tiks dotas norādes izbūvēt arī noejas uz Vagona ielas, kuras savienos ar Daugavas stadiona teritoriju ērtākai kustībai.

Projektēšanas darbi pirmās kārtas objektiem sākti jau šā gada martā, bet objektu būvniecību plānots veikt laika periodā līdz 2018.g. 30.jūnijam. Savukārt 2. un 3. kārtas objektu projektēšana tiks sākta 2017.gadā un  būvniecību plānots pabeigt līdz 2020.gada beigām.

Projekts vēl jāapstiprina Rīgas domes sēdē.


Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Karlīna Timofejeva / Foto: Zane Bitere /LETA

Citi šobrīd lasa

Porziņģis nākamnedēļ viesosies slavenajā Džimija Falona šovā 2
Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 3
Šobrīd vērtē, vai apcietināt policistu piekāvušo pusaudzi, kurš tiesas zālē pārvietojas nodūris galvu 10
Pievienot komentāru