Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Rīgā plānotas vairākas jaunas ielas, tostarp Paula Valdena un Boļeslava Sloskāna

Runā Rīga
2013. gada 2. jūnijā 22:18 2013. gada 2. jūnijā 22:18
Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja 5.jūnijā skatīs priekšlikumus par vairākiem jauniem ielu nosaukumiem, liecina komitejas sēdes darba kārtība.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) iesniegusi ierosinājumu ielai Kurzemes priekšpilsētā, kas atrodas starp Zunda krastmalu un Ķīpsalas ielu, piešķirt Paula Valdena vārdu. RTU pamatojumā uzsver, ka Valdens bija dižākais no latviešu izcelsmes zinātniekiem – ķīmiķiem, kas sešas reizes nominēts Nobela prēmijai, lai gan nav to saņēmis.

Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas un psiholoģijas fakultāte ierosina Kurzemes priekšpilsētas ielu, kas atrodas aiz adreses Jūrmalas gatve 74/76, no Jūrmalas gatves līdz dzelzceļam Rostokas ielas virzienā nodēvēt par Muižas ielu. Muižas vārda saglabāšana būtu gan fakultātes teritorijā esošās muižas, kur pašlaik atrodas LU Pedagoģijas vēstures muzejs, gan arī pārējo Pārdaugavas muižiņu piemiņas saglabāšana.

Savukārt Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs iesniedzis ierosinājumu ielu Zemgales priekšpilsētā, kas atrodas iepretim Cigoriņu ielai, ar piekļuvi no Torņakalna ielas, nosaukt Boļeslava Sloskāna vārdā. Stankevičs uzsver, ka bīskaps Sloskāns ir simbols vajātajai baznīcai aiz dzelzs priekškara un šogad, kad Sloskānam ir 120 gadu jubileja, baznīca ierosina iemūžināt viņa piemiņu, nodēvējot bīskapa Sloskāna vārdā ielu teritorijā, kur viņš dzīvoja.

Galīgais lēmums par ielu nosaukumiem jāpieņem Rīgas domei.

BNS

Citi šobrīd lasa

Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 94
Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 16
Aleksandrs no Ņižņijnovgorodas ar savu neparasto mājdzīvnieku dzen izmisumā kaimiņus 15
Pievienot komentāru