Zinātnieki iesaka vīriešiem, kuriem ir nierakmeņu slimība un šie veidojumi nepārsniedz 6 milimetru diametru, biežāk nodarboties ar seksu.

Sekss palīdz pret nierakmeņiem, noskaidrots pētījumā 8

Veselība
17. februārī 13:19
Turku zinātnieki atklājuši – vīriešiem, kas ar seksu nodarbojas trīs līdz četras reizes nedēļā, ir lielāka iespēja dabiskā veidā atbrīvoties no nierakmeņiem, vēstī "Tautas Veselības Avīze".

Pētījumā piedalījās 75 brīvprātīgie ar nierakmeņu slimību. Viņus sadalīja trīs grupās. Pirmajā grupā – 31 vīrietis, pētnieki lika nodarboties ar seksu ne retāk kā trīs līdz četras reizes nedēļā. 21 brīvprātīgais no otrās grupas lietoja tamsulozīnu – zāles, ko parasti iesaka vīriešiem ar prostatas hiperplāziju urinēšanas uzlabošanai. Trešā grupa – 23 pētījuma dalībnieki saņēma parasto nierakmeņu terapiju.

Pēc divām nedēļām pētnieki konstatēja, ka 26% pirmās grupas nierakmeņi bija iznākuši spontāni. Ar tādu rezultātu varēja palielīties vien 10 no otrās un 8 no trešās grupas. Vidējais iznākušo nierakmeņu izmērs bija 4,7 milimetri. Tāpēc zinātnieki iesaka vīriešiem, kuriem ir nierakmeņu slimība un šie veidojumi nepārsniedz 6 milimetru diametru, biežāk nodarboties ar seksu.


"Tautas Veselības Avīze" / Foto: Shutterstock
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Parisa Hiltone apstiprina, ka atradusi Īsto. FOTO 3
  • Grima māksliniece no Krievijas pārvērš sievietes līdz nepazīšanai 30
  • Čikāgā mūžībā pavadīts Alberts Legzdiņš 19