Latvijā katru gadu ar HIV inficējas aptuveni 300 cilvēku, AIDS tiek diagnosticēts vidēji 130 cilvēkiem, bet vairāki tūkstoši nemaz nenojauš, ka ir inficēti.

Šogad 71 jaunietim Latvijā atklāts HIV - un vairāki tūkstoši pat nenojauš, ka ir inficējušies 20

Esi vesels
2015. gada 15. novembrī 14:09 2015. gada 15. novembrī 14:09
Šā gada pirmajos astoņos mēnešos vecuma grupā no 15 līdz 29 gadiem reģistrēts 71 jauns HIV infekcijas gadījums, kas ir vidēji 28% no visiem Latvijā reģistrētajiem jaunajiem HIV infekcijas gadījumiem, informē Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Statistika liecina, ka Eiropā vidēji 12% no visiem HIV saslimšanas gadījumiem tiek reģistrēti jauniešiem vecumā no 15 līdz 24 gadiem.

1.decembris ir Pasaules AIDS diena. Tāpēc SPKC aicina skolas un augstskolas iesaistīties Pasaules AIDS dienas aktivitātēs no 1. līdz 4.decembrim.

Pasaules AIDS dienas informatīvās aktivitātes paredz skolām iespēju saņemt radošas idejas pedagogiem par HIV/AIDS jautājumu iekļaušanu mācību stundu ietvaros. Vidusskolēniem un studentiem tiks piedāvāti informatīvie materiāli par HIV infekciju, profilaksi, diagnostiku un nozīmītes ar HIV/AIDS simbolu.

Latvijā katru gadu ar HIV inficējas aptuveni 300 cilvēku, AIDS tiek diagnosticēts vidēji 130 cilvēkiem, bet vairāki tūkstoši nemaz nenojauš, ka ir inficēti. Šie rādītāji Latviju ierindo to Eiropas Savienības valstu vidū, kur HIV infekcijas rādītāji vērtējami kā ļoti augsti.

BNS/ Foto; Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Aktiera Jāņa Paukštello veselības stāvoklis uzlabojies 16
Dziedātāja Bjorka režisoru Larsu fon Trīru vaino seksuālā uzmācībā 16
Zādzība no privātmājas pagalma Beberbeķos ļaundariem izvērtās negaidīti 2
Skatīt visus komentārus