Ēd tumšo šokolādi un asini prātu!

Padoms nogurušajiem - tumšā šokolāde palīdz labāk koncentrēties 6

Esi vesels
2015. gada 19. novembrī 20:45 2015. gada 19. novembrī 20:45
Lai tiktu galā ar enerģijas zudumu, kas parādās vēlā rīta stundā, jāapēd viens vai divi tumšās šokolādes gabaliņi, iesaka pētnieki, kam ir smadzeņu darbības ieraksti, ar kuriem šo faktu pierādīt.

Tumšā šokolāde mūs padara uzmanīgākus un modrākus, un šie labumi nav “tikai galvā” – šokolāde ietekmē smadzeņu zonas, kas atbild par uzmanību un koncentrēšanos, skaidro pētnieki no Ziemeļarizonas universitātes, kuri ar elektroencefalogrāfijas ierīcēm pētījuši brīvprātīgo grupas smadzeņu darbību.

Pētījumā piedalījās 122 dalībnieki. Kad tie ēda tumšo šokolādi, kuras sastāvā bija 60% kakao, viņiem novēroja smadzeņu impulsus, un pēc tam viņi apēda piecus “viltus” gabaliņus. Pētnieki skaidro, ka smadzeņu zonas reaģēja tikai tad, kad dalībnieki ēda īsto šokolādi. Smadzeņu stimulējošās īpašības piemīt tieši kakao, tāpēc šim nolūkam der tikai tumšā šokolāde, kurā ir daudz kakao. Augstais piena un cukura saturs citā, piemēram, piena, šokolādē šādu efektu nesniegs.

Kādā no testiem pētnieki kakao pievienoja aminoskābi teanīnu. Šī aminoskābe, kas ir zaļajā tējā, pazemināja dalībnieku asinsspiedienu un radīja mieru un rāmumu.

Žurnāls “Ko Ārsti Tev Nestāsta” / Foto: shutterstock

Citi šobrīd lasa

Rīgā piekautais lietuviešu žurnālists Edvards: "Neziņot policijai ieteica vietējie" 36
Alpos apprecējušies Eva Ikstena un Voldemārs Johansons 12
Tā bija Porziņģa vaina! Atklājas patiesība, kā no “Knicks” tika izmests leģendārais Fils Džeksons 3
Skatīt visus komentārus