Salātu sastāvdaļām der jebkurš produkts – gaļa, zivis, dārzeņi, augļi, olas, siers, rīsi, kukurūza, zirnīši. Galvenais nosacījums – nepārsniedz porcijas lielumu.

Kā dabūt nost dažus liekus kilogramus? Izmēģini salātu diētu - 4 ēdienreizes, visās tikai salāti 3

Diētas
2015. gada 5. decembrī 07:02 2015. gada 5. decembrī 07:02
Tev ir mazliet par daudz liekā svara? Esi nervoza un viegli aizkaitināma? Izmēģini salātu diētu! Tā mazinās ne tikai svaru (vari cerēt uz 3–4 kilogramu zudumu), bet arī palīdzēs apvaldīt stresu, pārmērīgu agresivitāti un nervozitāti.

Diētai nepārprotami ir psiholoģisks pamatojums, jo produktu smalcināšana jāveic rokām, nevis jāuztic virtuves kombainam. Tāds darbiņš gan nomierina, gan ļauj izvirst agresijai. Varbūt skan smieklīgi, bet tā nu tas ir. Lielākais pluss – salātos ir daudz vitamīnu un citu veselīgu uzturvielu.

Atļauts:

Salātu sastāvdaļām der jebkurš produkts – gaļa, zivis, dārzeņi, augļi, olas, siers, rīsi, kukurūza, zirnīši. Galvenais nosacījums – nepārsniedz porcijas lielumu. Zaļo salātu porcijas svars ir 300 g, visi citi – 200 g. Aizdaram izmanto mazkaloriju mērci. Maizi dienā ierobežo līdz 80 g. Izvēlies 3 šķēles pilngraudu, rudzu maizes vai pilngraudu sausiņus.

Aizliegts:

Visi saldumi, miltu izstrādājumi, putraimi, cukurs, medus. Nav ieteicams pirkt gatavus salātus, jo tie ir trekni un satur daudz kaloriju.

Kafejnīcā pasūti dārzeņu salātus, kam mērci pasniedz atsevišķi.

Kā ievērot? Trīs nedēļas, dienā 4 ēdienreizes: visās tikai salāti.

Plusi:

daudzveidīga, lēta, der arī veģetāriešiem, daudz vitamīnu.

Mīnusi: nepatiks tiem, kas nespēj iztikt bez silta ēdiena, nav ieteicama, ja ir problēmas ar zarnu traktu.

Idejas mazkaloriju mērcei

Universālā mērce:

200 ml 2% kefīra, 2 ēdk. kečupa, tējk. paprikas, ēdk. sasmalcināta marinēta pipara, mazs smalki sagriezts sīpols, 2 ēdk. ūdens, sāls un cukura aizvietotājs (pēc garšas). Sablenderē. Vienā ēdk. ir 11 kcal.  

Itāļu mērce zaļajiem salātiem. 4 ēdk. balzametiķa, 4 ēdk. ūdens un divas ēdk. krievu (ja gribas asāku) vai franču (ja gribas maigāku) sinepju. Pēc garšas vari pievienot šķipsniņu cukura vai tā aizstājēju.


Kasjauns.lv/Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Draugi izmisīgi meklē Koknesē pazudušo Paulu 12
Ogres vidusskolā vīrietis ļaujas kaislībai un sagādā baudu strādniekiem 14
Putins izmirkst līdz pēdējai vīlītei, bet pēc lietussarga nesniedzas 48
Pievienot komentāru